موج
کدخبر : ۳۷۰۷۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370783

محمدحسین سروقدی در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان کرد؛

محمدحسین سروقدی یکی از مجریان برنامه «صبحانه با عشق» که مدتی است با اجرای مهران رجبی، جعفر دهقان و محسن صالحی خواه هرصبح جمعه روی آنتن شبکه افق می رود، درباره این پخش این برنامه در نوروز توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون خبرگزاری موج، محمدحسین سروقدی یکی از مجریان برنامه «صبحانه با عشق» است. این برنامه مدتی است که با اجرای او، مهران رجبی ، جعفر دهقان و محسن صالحی خواه هرصبح جمعه روی آنتن شبکه افق می رود در حالی که این مجری جوان دهه هفتادی، همزمان اجرای برنامه رادیو فتح که با رویکردی گفتگومحور روی آنتن همین شبکه رفته است را هم برعهده دارد. به همین بهانه گفتگویی با او ترتیب داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

محمدحسین سروقدی درباره رویکرد کلی برنامه صبحانه با عشق که با حضور خانواده شهدا روی آنتن می رود، عنوان کرد: به نظرم در جمع کثیری از برنامه های استودیویی در تلویزیون که همه فضا و دکورهای عجیب غریب دارند و با رویکرد گفتگو محور جلو می‌روند، جای چنین برنامه ای که به دل طبیعت بزند و جاهای دیدنی که مردمان درجه یک دارد و در اتمسفر متفاوت، مجری روبروی خانواده شهدا بنشیند و در حال صبحانه خوردن با آن ها گفتگوی بسیار متفاوتی کند، به نظرم جذاب و متفاوت است.

وی درباره اجرای این برنامه که دومین قسمت آن جمعه ۲۹  اسفندماه روی آنتن رفت، نیز عنوان کرد: به نظر من یکی از شانس های من حضور در چنین برنامه ای با رویکرد میزبانی خانواده شهدا بود. ما «صبحانه با عشق» را بعد از برنامه « رادیو فتح » ضبط کردیم و اینکه یک جوان دهه هفتادی مانند من برایش فرصتی پیش بیاید که برود ایرانگردی کند و روستاهای بکر ایران را ببیند، یک اتفاق خیلی بزرگ و بسیار جذاب بود.

2323

سروقدی ادامه داد: من با این تصور اجرای برنامه را قبول کردم و با توجه با شرایط وخیم کرونا در آن دوران، کار سخت شده بود، اما وقتی به خانه پدر و مادر شهدا که بسیار هم نازنین بودند رفتیم این آرامش، محبت و جنس مهمان نوازی آن ها و نگاهی که به اتفاقات جهان داشتند، واقعا برای من یک درس بزرگ بود که در چند قسمت افتخار داشتم که حضور داشتم و به اتفاقات درونی من کمک زیادی کرد.

مجری شبکه تلویزیونی افق در پاسخ به این سوال که دلیل همزمانی پخش دو برنامه با اجرای شما چیست؟ بیان کرد: از ابتدا قرار نبود این اتفاق بیفتد. ما "رادیو فتح" را قرار بود برای هفته دفاع مقدس به پخش برسانیم، اما با توجه به حساسیت هایی که من و تیم اتاق فکرمان داشتیم، سعی کردیم در موارد پس تولید روی تدوین و بخش های مختلف برنامه وقت بسیاری بگذاریم و پروسه پخش برنامه طولانی شد.

او با اشاره به اینکه قصد داشتند «صبحانه با عشق» را در موقعیتی خوب روی آنتن ببرند، ادامه داد: قصد ما این بود که این برنامه در زمانی پخش شود که با مخاطب ارتباط بگیرد و به نظرم ایام نوروز برای پخش آن اتفاق مبارکی بود.ترجیح ما این بود که این دو برنامه در فواصل مختلفی روی آنتن بروند، ولی این همزمانی هم تجربه نو و جذابی می تواند باشد.

این مجری جوان در پاسخ به این سوال که اجرای همزمان دوبرنامه با رویکرد انقلاب، چه ویژگی هایی دارد؟ توضیح داد: دو برنامه متفاوت در حوزه دفاع مقدس دارم که هیچکدام از آن ها تکراری نیست؛ دو برنامه اجتماعی با موضوع دفاع مقدس که در برنامه «رادیوفتح» به عنوان مجری مطالبه گر هستم و مهمان را به چالش می‌کشم و در برنامه «صبحانه با عشق» با پدر و مادر شهدا همزمان با خوردن صبحانه به گفتگو و خاطره بازی می‌پردازیم. این دو باهم قابل قیاس نیستند و نقطه مشترک آن ها عطر و نام شهداست که جریان دارد و برای هردو برنامه اتفاق مبارکی است.

مهران رجبی در برنامه صبحانه با عشق

سروقدی درباره اینکه چرا از ۴ مجری برای اجرای این برنامه استفاده شده است، گفت: چون هر آدمی از زاویه نگاه خودش به موضوع شهدا می پردازد و از آن ها سوال می پرسد، این برنامه در فضاهای مختلفی به موضوع جنگ می‌پرازد که از جمله آن می‌توان به فضای طنز و کمدی که مهران رجبی باریگر شناخته شده سینما و تلویزیون، فضای جنگ با حضور جعفر دهقان بازیگر، زاویه نگاه یک نویسنده که محسن صالحی خواه مسئولیت آن را بر عهده دارد و من به عنوان نماینده مجری ها که اجرای برنامه رو برعهده دارم و با این تعدد مجری قصد داشتیم مخاطب را خسته نکنیم.

او اضافه کرد: یکی از نکات جذاب این برنامه، این نکته بود که شما شاهد این موضوع هستید که پدر و مادر شهدا که بعضی از آن ها دو یا سه تا از فرزندان خود را در این راه داده اند، چقدر بی نسبت به این جامعه بی ادعا و کم توقع هستند و چه میزان شکرگزار خدا هستند.

مجری برنامه صبحانه با عشق در پاسخ به این سوال که چرا نوروز را زمان مناسبی برای پخش این برنامه می داند اظهار داشت: طبیعتا نوروز فرصت مناسبی برای تغییر است و قلبها برای یک شروع و اتفاق تازه بسیار آماده اند چون به زعم من در این روزگار عجیب و غریب و پرهیاهو که آرامش حلقه مفقوده بخش عظیمی از مردم شده است صبحانه با عشق بدون ادا و اطوار رایج در برنامه های این چنینی، سبک زندگی موفق را معرفی می کند که بدون شعار و به دور از شعار زدگی در لابلای این گفتگوی صمیمانه من با پدر و مادر شهدا تاثیر لقمه حلال، ایمان، محبت و تسلیم معبود بودن به معنی واقعی  را به عینه حس می کنید. پس این فرصت بسیار مناسبی برای پخش چنین برنامه ای است و از طرفی اینکه در ایام نوروز شاید خانواده ها صبح ها، در حین خوردن صبحانه بیشتر در کنار هم باشند و به تماشای خانواده ای بنشینند که بسیار ساده، بی آلایش و با تواضع بسیار زیاد گفتگویی را انجام می دهند که این احساس را به من می دهد که موقعیت مناسبی برای آغاز پروژه صبحانه با عشق بود.

423

محمدحسین سروقدی در مورد اینکه عیدانه این برنامه برای مخاطبان و نسبتش با ایام نوروز چیست گفت: به طور طبیعی همه ما به دنبال احسن الاحوالی هستیم که من به عینه آن را در پدر و مادر شهدایی که مهمانشان بودیم مشاهده کردم. برای من به عنوان یک دهه هفتادی آن آرامش بی نظیر و تواضع و فروتنی و ارتباط قلبیشان با عالم معنا فوق العاده بود. به نظرم این عین عاقبت به خیری است و مهمترین آن چیزی که زلف مهمانان و یا به کلامی درست تر میزبانان صبحانه با عشق را با نوروز گره می زند، همین احسن الاحوال آنها است که اتفاق ارزشمندی است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها