موج
کدخبر : ۳۶۷۶۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367685

85 نمایش منتخب به عنوان منتخبان جشنواره «هنر زنده است» اعلام شدند.

به گزاش خبرگزاری موج، بخش تئاتر جشنواره هنر زنده است  در 11 عنوان برگزار می‌شود و بنا به تشخیص هیئت داوران آثار گروه‌های مختلف شرکت کننده در این بخش رقابتی مورد ارزیابی هیأت داوران قرار می‌گیرد.

در اولین دوره جشنواره «هنر زنده است» بهروز غریب‌پور دبیر و لیلی عاج مدیر اجرایی بخش تئاتر بوده‌اند و آتیلا پسیانی، مرضیه برومند، فاطمه معتمدآریا و علی‌اصغر دشتی داورِی آثار این بخش را برعهده‌ دارند.

اسامی 85 اثر منتخب 11 عنوان بخش تئاتر جشنواره «هنر زنده است» به شرح زیر است:

بخش اصلی

نمایش صحنه‌ای (بدون اولویت)-27 اثر: 1- است (پرنیا شمس) از تهران،  2- مکبث (امین رضایی) از مشهد، 3- اپیدمی (رضا پورتراب‌زاده) از گرگان، 4- پینوکیو (محمدرضا محمودی) از تهران، 5- دریم لند (مرتضی جلیلی دوست) از تهران، 6- روییدن (شعیب مکتب‌داری) از سنندج، 7- کمین ژاله (حامد مکملی) از قزوین، 8- متساوی الساقین (عمادالدین رجبلو) از گرگان، 9- استیو جابز (مهران رنجبر) از تهران، 10- خانم (امیر محمد حسنوند) از خرم آباد، 11- ماه و پلنگ (حامد ادوای) از تهران، 12- نقش در ستایش ژست (رامین علیزاده) از اراک، 13- این سه زن (غزل بویری) از خوزستان، 14- تتراکرومات (محمد جواد صرامی) از اصفهان، 15- از خط زرد فاصله بگیرید (رضا رشادت) از تهران، 16-زولپیدوم (فرزین ریحانی‎راد) از تبریز، 17- سونسی (مجتبی راوش) از کازرون، 18- صف (هامون هوشیار) از تهران، 19- امان (مجتبی جدی) از تهران، 20- 56، غسالخانه طهران (مهسا احمدزاده) از تهران، 21- مازخ/ ساد (محمد اوحدی حائری) از اردبیل، 22- چند تکه‎ی لغزان بر لبه‎ی سران یک وضعیت پیچان (علیرضا اجلی) از تهران، 23- رسن‌های گور (کامران جباری) از سنندج، 24- اسکیس (سید آرمان احمدی) از شیراز، 25- خورشت خون (مرتضی امینی‎پور) از امیدیه خوزستان، 26- نهنگ تنها (عبدالرضا فتحی سقزچی) از دلیجان، 27- فقط چهل روزه بودم (مسعود طیبی) از تهران

نمایش عروسکی (بدون اولویت) – 5 اثر: 1- سیمین و فرزان (فهمیه عابدینی) از تهران، 2- گرگنامه (سید یاسر هاشم زاده) از بیجار، 3- آبجی (مهدی شاه پیری) از تهران، 4- در انتظار آسمان برفی (رامین کهن) از تهران، 5- راز گنجور (هانی حسینی و مرضیه نادری) از تهران

بخش پرفورمنس (بدون اولویت)- 3 اثر: 1- ایکیگای (پویان بخشیان) از ساری، 2- آنتروپی (نازنین زهرا رفیعی) از تهران، 3- وارت آرت (حسین خدایی) از اردبیل

بخش موزیکال (بدون اولویت)- 5 اثر: 1- جانی سکیکی (حسین اکبرپور) از مشهد، 2- سمفونی خاموش (آوا حدادی) از اصفهان، 3- اتللو (شیما زاغیان) از اصفهان، 4-کمدی موزیکال صفر و صفا (غلامعباس سلطانی) از اراک، 5- موش تا موش (رامین کهن) از تهران

بخش تعزیه (بدون اولویت)- 3 اثر: 1- مجلس شهادت‌خوانی امیرکبیر (مهدی دریایی) از اراک، 2- مهلقا (نمایش- تعزیه) (احمد شکرانه) از نجف آباد اصفهان، 3- سوگ سیاوش (وجیهه کریمی) از اصفهان

بخش خیابانی (بدون اولویت)- 5 اثر: 1- سرقرار (محمد قائمی) از یزد، 2- مضحکه در مضحکه (سمیه مهری) از تهران، 3- آقای کووید چرا بیست نگرفتی؟ (مجتبی لاله زاری) از یزد، 4- من یک کولبرم (افشین سلطانی) از کرمانشاه، 5 - ساعت دودی (آرش رضایی و مهدی روزبهانی) از بندر امام خمینی

بخش مونولوگ (بدون اولویت) - 12 اثر: 1- گزارش (محمد خاکساری) از تهران، 2- پینوکیو (بیژن آژمانی نسب) از فسا، 3- این یک اعتراف است (شادی اسدپور) از تهران، 4- یکی شبیه تو (میلاد مهدی‌زاده) از تبریز، 5-  فائزه  یوسفی (حسین برفی‌نژاد) از تهران، 6- زندگی در لانگ‌شات یا مرگ در کلوزآپ (محمدرضا مالکی) از تهران، 7-  عقیق (شهرام سلطانی) از اراک، 8- بازدمی کشیده از آه سرد (جمشید خسروی) از تهران، 9 - رقص روی یک پا (مصطفی غلامی استاد سرایی) از رشت، 10- روز از نو روزی از نو (مرضیه فیلی) از تهران، 11- مجلس شمرکشی (کیوان حبیبی) از قزوین، 12- بی ستون (جلال نصری) از فسا

بخش نمایش‌های رادیویی (بدون اولویت) – 10 اثر: 1- خانه احمق‎ها (مهین فردنوا) از تهران، 2- کمدی الاغ‎ها (صدرالدین شجره) از تهران، 3- جوانی بدون جوانی (آشا محرابی) از تهران، 4- ایستگاه ویکتوریا (مسعود زارعی) از تبریز، 5- استخری پر از کابوس (مسعود زارعی) از تبریز، 6- قصه‎های غمناک چهار دیواری (رضا فقیهی) از تهران، 7- ونتیلاتور (سروش میدانکی) از تهران، 8- سه روایت از زندگی (نازی دشتکیان) از شیراز، 9- سوز گلاویژ (الهه بیات) از کرج، 10- آخرین رفیق (مرتضی مرادی) از کرج

کمدی مکتب اصفهان (بدون اولویت) - 3 اثر: 1- جنگ و صلح (احمد دهقان) از اصفهان، 2- عصرانه سگی (رادمهر کشانی) از شاهین شهر، 3- ولیمه (هادی کیانی و حسینعلی عمادی) از اصفهان

بخش آیینی و سنتی (بدون اولویت)- 6 اثر: 1- مجلس شبیه خوانی جولیوس سزار (اصغر گروسی) از شیراز، 2- به دنبال بخت (احمد دهقان) از اصفهان، 3- حماسه سردار عیوض (پریسا سیمین مهر) از شیروان خراسان شمالی، 4- طربسازان (داوود معینی کیا) از کاشان، 5- .  نقالی زال و رودابه (پیمان صفایی) از تهران، 6- حکایت ساده یک حکومت پیچیده (علیرضا سلیمانی اصل) از تهران

بخش جنبی (بدون اولویت)- 5 اثر

1-مهمونی مجازی (بهرام بهبهانی) از تهران، 2-  DOOR (عمران مرادی) از سنندج، 2- جی تی ای (فائزه سادات شاه حسینی) از تهران، 3- عموزاده از ناکجا (ندا قربانیان) از کرج، 4-  ماسک (سعید زارعی) از تهران، 5- ماهک (غزل بویری) از امیدیه خوزستان

آثار نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» از ۱۰ تا ۲۰ اسفند ۹۹، بر اساس جدولی که متعاقبا منتشر خواهد شد، بر روی پلتفرم تیوال پخش می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها