موج
کدخبر : ۳۶۷۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367210

پرستو کاردگر در گفتگو با خبرگزاری موج:

پرستو کاردگر که از مشاوران انتخاب بخش پویانمایی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی نیز است، درباره ساخت تیزر این جشنواره توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، تیزر چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با طراحی و ساخت پرستو کاردگر نویسنده و کارگردان انیمیشن و عضو مشاوران انتخاب جشنواره در بخش پویانمایی طراحی و ساخته شده است.

پرستو کاردگر انیماتور و کارگردان فیلم های انیمیشن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره ساخت این تیزر بیان کرد: چالش بزرگ من در  ساخت این تیزر، پیدا کردن ایده اصلی بود، سوژه ای که هم قابلیت انیمیت داشته باشد، هم با توجه به تم اصلی جشنواره بیش از حد فانتزی نباشد و هم محل برگزاری این رویداد را معرفی کند. 

وی افزود: از همان ابتدا می دانستم قطعا از لوکیشن های زیبای استان گلستان استفاده خواهم کرد اما نمی دانستم چه عنصر مشترکی را برای انیمیت به کار بگیرم.

کاردگر در ادامه توضیح داد: اوایل دی ماه سفر یک روزه ای به استان گلستان داشتم، برای اولین بار بود که این بهشت زمینی را از نزدیک می دیدم. با توجه به شرایط کرونا امکان رفتن به همه مکان های دیدنی فراهم نبود. فرصت زیادی هم نبود، با حمایت دبیر جشنواره تا جایی که امکان داشت در همان سفر عکس و فیلم تهیه کردم اما همچنان نمی دانستم فصل مشترک موضوع جشنواره با این فضا که قابلیت انیمیت کردن هم داشته باشد چیست. خیلی اتفاقی از میان صحبت دوستان و فیلم های آرشیوی متوجه پارکی شدم که چندین غزال و آهو در آن نگهداری می شود، کلید اصلی را پیدا کرده بودم.

وی گفت: آهویی در پارک جنگلی با شنیدن نام امام رضا (ع) می دود تا پیامی را از ضامنش به ماهی برساند، ماهی پیام شنیده شده را به کبوتری می رساند و کبوتر که یادآور حرم امام هشتم و از قضا تندیس این جشنواره هم هست با پرواز در آسمان بندر ترکمن و شهر گنبد روی مقصد نهایی اش، مناره مسجد جامع شهر گرگان که لوگوی جشنواره هم هست می نشیند. 

کاردگر که از مشاوران انتخاب بخش پویانمایی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی نیز است، در پایان اظهار کرد: بعد از اتمام انیمیت با مسلم رسولی، آهنگسازی که قبلا هم شانس همکاری با او  را داشتم مشورت کردم، با وجود فرصت بسیار کم او پذیرفت و در نهایت ذوق و وسواس منحصر به فردش قطعه ای زیبا برای این تیزر  ساخت و حاصل کار تقدیم جشنواره شد.

تیزر چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با طراحی و ساخت پرستو کاردگر و ساخت موسیقی توسط مسلم رسولی را اینجا ببینید.

  

این رویداد سینمایی امروز دوشنبه ۴ اسفند در شهر گرگان با انتشار پوستر جشنواره کار خود را آغاز کرد. چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به دبیری سعید نجاتی روزهای ۴ تا ۷ اسفند ماه در سه سامانه برخط ودیو، هاشور و تیوال فیلم های منتخب راه یافته خود به بخش مسابقه را به صورت رایگان برای مخاطبانی از سراسر ایران نمایش می دهد.

آثار راه‌یافته به این دوره از جشنواره، در روزهای چهارم، پنجم، ششم و هفتم اسفندماه و در سه سامانه برخط «ودیو»، «تیوال» و «هاشور» اکران شده و در دسترس علاقمندان برای تماشا قرار دارند.

اکران آنلاین فیلم‌های این دوره کاملا رایگان است و علاقمندان می‌توانند طی چهار روز برگزاری جشنواره در دو بازه زمانی 10 الی 18 و 18 الی 24 به تماشا فیلم‌های کوتاه بنشینند.

اکران فیلم‌های چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌طور کامل آنلاین خواهد بود و این رویداد به‌صورت محدود میزبان جمعی از هنرمندان و صاحبان آثار در گرگان است.

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با محوریت سیره علمی و عملی امام رضا (ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی بین‌المللی امام رضا (ع) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تا  ۷ اسفندماه برگزار می شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها