موج
کدخبر : ۳۶۶۱۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366168

سعید پوراسماعیلی در گفتگو موج مطرح کرد:

معاون فرهنگی و آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران معتقد است سال های آینده که کرونا کم اثر می شود، فیلم های عمیق تری درباره کرونا ساخته خواهد شد.

سعید پوراسماعیلی فیلمساز و معاون فرهنگی و آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران در ارزیابی فیلم کوتاه در سالی که تحت تاثیر پاندمی بیماری کووید19 بود، به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: به هر حال کرونا شوکی بزرگ به همه فعالیت ها وارد کرد و طبیعتاً به سینما و فیلم کوتاه هم این شوک وارد شد اما شاید فیلم کوتاه آسیب کمتری دید، به دلیل اینکه تولیدات جمع و جورتر و تعداد نفرات و روزهای کمتری دارد و در نتیجه پروژه ها کمابیش پیش رفتند. به جزء دورانی که قرنطینه کامل بود، در شرایط معمول که خیلی از پروژه های سینمایی و تلویزیونی متوقف بودند، فیلم کوتاه جریان تولیدش ادامه داشت و حذف نشد.

وی با تاکید بر اینکه سینما را به قبل و بعد کرونا تقسیم بندی نمی کند، بیان کرد: البته کرونا بر تولیدات فیلم کوتاه ، بی تاثیر نبود به این دلیل که به شکل های مختلف، آسیبش را به سینما وارد کرد؛ از جمله اینکه درآمدهایی که فیلمسازان و هنرمندان از حوزه سینما داشتند و بسیاری از آنها خرج فیلم کوتاه می شد و این باعث شد توان مالی فیلم کوتاه ضعیف شود.

پوراسماعیلی تاکید کرد: این دوران گذار حتما خواهد گذشت و مزیت هایی که کرونا داشته که از جمله آن می توان به مجازی شدن رویدادها، جشنواره ها و اکران ها اشاره کرد، باعث می شود فیلم کوتاه به شرایط ثباتی برسد و من از این بابت که کرونا آسیب خیلی جدی به فیلم کوتاه وارد کرده، ندارم و طبیعتاً طی یکی دو سال آینده که از شوک درآییم، شاهد شرایط ثبات (شرایط مجازی در تولید و نمایش فیلم کوتاه) با کرونا یا بدون کرونا خواهیم بود.

وی در پاسخ به اینکه فیلم های حاضر در سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران چقدر تحت تاثیر شرایط کرونا بودند و آیا فیلم های قبل از دوران کرونا با الان تفاوتی داشتند یا خیر، گفت: در سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، فیلمی که تحت تاثیر کرونا باشد، ندیدم. همچنین تفاوتی بین فیلم های قبل از دوران کرونا با فیلم هایی که جدید ساخته شده اند، ندیدم یعنی فیلم هایی با شاخصه های متفاوت که نشان دهنده بحران کرونا باشد، ندیدم. البته به جزء تولیداتی که به طور مشخص با موضوع کرونا تولید شده اند که به نظرم غالباً هم آنچه دیدم، فیلم های عمیقی نبودند چون شتابزده و با موضوعاتی در حوزه سلامت که اغلب توان و رشادت های تیم پزشکی را نمایش می دادند، کارهای مستندی تولید شد.

معاون فرهنگی و آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران در پایان بیان کرد: اگر کرونا هم تمام شود که تمام نمی شود و باید با کرونا سازش کنیم، سال های آینده که این بیماری کم اثر شد، اتفاقا فیلم های عمیق تری درباره کرونا ساخته خواهد شد و الزاماً هم ممکن است با موضوع خاص کرونا نباشند و در موقعیت ها و سکانس ها و روایت ها مطرح شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها