موج
کدخبر : ۳۶۴۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364845

حمید شاه آبادی از پشت صحنه سریال سلمان فارسی در شهرک نور بازدید کرد و توضیحات داوود میرباقری را در این مورد شنید.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید شاه‌آبادی که به همراه جواد رمضان نژاد، رئیس مرکز سیمافیلم و جمعی از مدیران سیما برای بازدید از پشت‌صحنه سریال سلمان فارسی به شهرک سینمایی نور رفته بود، ضمن قدردانی از زحمات یک‌ساله آقای داوود میرباقری و عوامل سریال گفت: انصافاً سریال سلمان فارسی، اثری بزرگ، بین‌المللی و بین الادیانی است و باید به مردم ایران بشارت داد که ‌بار دیگر، اثری ارزشمند از آقای داوود میرباقری خواهند دید. اثری که مقاطع مهمی از تاریخ کشورمان از جمله تاریخ ورود اسلام به ایران را روایت می‌کند.

معاون سیما با اشاره به تنوع نماها، ایفای نقش بیش از هفتصد بازیگر اصلی، نقش‌آفرینی تعداد زیادی بازیگر خارجی، حضور هزاران هنرور، و فعالیت بیش از 24 کارگاه گفت: بهره گیری از همه ظرفیت‌های داخلی، مزیت درخور‌توجه سریال عظیم سلمان فارسی است.

وی در بازدید چهارساعته خود، با قدردانی از همۀ عوامل سریال درحال ساخت سلمان فارسی، و حضور در صحنه فیلم‌برداری دو پلان در محوطه یک دیر این سریال، از بخش‌های مختلف شهرک سینمایی نور مانند مکه، کعبه و شعب ابی طا‌لب، و نیز دکورهای شهر نمادین دمشق بازدیدکرد و در جریان برنامه‌ریزی‌های ساخت‌ وسازهای دکورها قرارگرفت.

شاه ابادی در پشت صحنه سلمان فارسی

فیلمبرداری فصل اول سریال سلمان فارسی دست کم سه ماه دیگر آغاز می شود

داوود میرباقری ، نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی نیز با تشکر از حضور معاون سیما و هیئت همراه گفت حضور دوستان همیشه تأثیرگذار بوده و باعث می‌شود ما باانرژی و قوت قلب بیشتر پیش برویم.

وی با اشاره به اهمیت زمان‌بندی در تداوم این پروژه ابراز امیدواری کرد ان شاالله با همراهی دوستان، مساعدت‌های لازم انجام شود تاساخت دکورهای سریال، طبق زمان بندی پیش برود. میرباقری به وضعیت فعلی ساخت سریال سلمان فارسی هم اشاره کرد و گفت: ما از پارسال تاکنون، مشغول فیلم‌برداری بخش میانی سریال هستیم که در بیزانس می‌گذرد. سلمان فارسی که در نوجوانی، ایران را ترک می‌کند و مسیحی می‌شود، حدود 70 سال در شهرها، کلیسا و دیرهای مختلف بیزانس، سیر و سلوک می‌کند و ما هم‌اکنون مشغول فیلم‌برداری این فصل هستیم. نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی اعلام کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حدود 3 ماه دیگر، فصل بیزانس به پایان می‌رسد.

میرباقری گفت: ترجیح ما این است که بعد از فصل بیزانس، فیلم‌برداری فصل اول که فصل ایران است را شروع کنیم.

وی به زمان‌بندی 4 ساله برای پایان کار اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد به‌موقع، کار به پایان برسد.

معاون سیما همراه با برخی از مدیران تلویزیون، حدود 4 ساعت در شهرک سینمایی نور حضور داشتند. آن‌ها ابتدا از بخش‌های مختلف شهرک سینمایی نور مانند مکه، کعبه و شعب ابی‌طالب بازدید کردند و سپس در لوکیشن سریال سلمان فارسی حضور یافتند. دکتر شاه‌آبادی به تک‌تک عوامل سریال، خداقوت گفت و شاهد فیلم‌برداری دو پلان در محوطه یک دیر بود.

معاون سیما سپس با حضور در محل ساخت برخی از دکورهای شهر دمشق، در جریان برنامه‌ریزی‌های آینده جهت ساخت‌وسازهای دکورها قرار گرفت.

سریال سلمان فارسی که مجری طرح آن موسسه فیلمسازی زلال فیلم و از محصولات مرکز سیما فیلم محسوب می‌شود به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری در حال ساخت است. این سریال در سه مقطع ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد. فیلمبرداری این سریال از زمستان پارسال در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغازشده بود که شیوع ویروس کرونا، چهار ماهی، فیلمبرداری را متوقف کرد. نهایتاً فیلمبرداری این سریال از دهم مرداد امسال با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی در شاهرود و شهرک سینمایی نور از سر گرفته شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها