موج
کدخبر : ۳۶۴۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364598

هوتن شکیبا و الناز شاکردوست بازیگران فیلم سینمایی ابلق به کارگردانی نرگس آبیار درباره چالش های نقش شان و اینکه ممکن است سیمرغ بگیرند، سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، نشست خبری فیلم سینمایی ابلق با حضور نرگس آبیار کارگردان، محمدحسین قاسمی تهیه کننده، هوتن شکیبا، الناز شاکردوست، گلاره عباسی، بهرام رادان، گیتی معینی، حمید نجفی راد بازیگران و عوامل این فیلم برگزار شد.

هوتن شکیبا در پاسخ به پرسشی درباره اینکه همکاری مجددش با نرگس آبیار در ابلق، منجر به دریافت سیمرغ می‌شود؟ گفت: کسی نیست که دوست نداشته باشد یا دلش نخواهد سیمرغ ببرد و من هم دوست دارم اما در هر حال این فیلم رسالتی داشت که امیدوارم به آن رسالت و هدف رسیده باشد.

الناز شاکردوست نیز در پاسخ به این پرسش گفت: گرفتن هر جایزه ای برای هر بازیگری افتخار است. همین که بتوانیم تاثیر مثبتی در شنیده شدن صدای بخشی از زنان شده باشیم به نظر من موفق بوده‌ایم.

نرگس آبیار از کیفیت صدای سالن همایش‌های برج میلاد انتقاد کرد.

گلاره عباسی دیگر بازیگر ابلق که با گریمی بسیار متفاوت در این فیلم ظاهر شد، گفت: کار کردن با خانم آبیار در هر نقشی خیلی جذاب است. برای من از این جهت جذاب بود که مربوط به قشر خاصی بود. سخت ترین چالش برای من ایجاد شرایط فیزیکی و صداسازی مورد نیاز نقش بود که امیدوارم باورپذیر شده باشد.

هوتن شکیبا نیز درباره اضافه وزنش بیان کرد: به رغم تعطیلی باشگاه‌ها در قرنطینه و نداشتن امکانات کافی مجبور بودم که ورزش کنم و افزایش وزن داشته باشم. در زمان فیلمبرداری نیز این افزایش وزن برایم سخت بود.

نرگس آبیار درباره داستان و کاراکتر اصلی فیلم بیان کرد: اگرچه کاراکتر اصلی مصلحت و سکوت را انتخاب می کند اما می گوئیم که مصلحت یک مسکن موقت است. راحله قصه ما انتخاب می کند که دروغ بگوید اما جبر وادارش نمی کند. این داستان آدم ها در شرایط پیچیده است؛ این داستان هر روزه آدم هاست که وقتی در شرایط پیچیده‌ای قرار می‌گیرند با این سوال مواجه می شوند که حقیقت بهتر است یا مصلحت. ما راه کاری نشان ندادیم و فقط طرح مسئله کرده ایم.

پریسا کرزیان هم گفت: فکر نمی کنم که وظیفه هنرمند ارایه راهکار باشد بلکه آن چیزی که در اطرافش می بیند را بیان می کند. گرچه نقش اول این فیلم یک زن است اما دغدغه این داستان درد یک انسان است.

آبیار درباره نمادسازی در ابلق گفت: نماد در فیلم‌های من همیشه بوده البته نه اینگونه که گل درشت باشد بلکه تنیده در فیلم است. اگر نام این نمادها را اشیا بگذاریم که کاراکتر و تفسیر دارند باید بگویم بله من معمولاً این عناصر را در فیلم هایم به کار می برم.

وی توضیح داد: زنان به خاطر آسیب پذیری و معاششان وابسته‌اند در این شرایط پیچیده انسانی قرار می‌گیرند و من همه چیزهایی که ممکن است بر ایجاد این شرایط موثر باشد تا انسان ترجیح بدهد به کار می برم. هر متنی می تواند کارکرد نمادین داشته باشد اما برج و شهربازی یک موقعیت است برای نمایش فاصله طبقاتی. اما به هرحال متن بهتر می تواند نمادهای بیشتری ایجاد کند و تخیل را بیشتر به کار بگیرد.

کارگردان ابلق بیان کرد: مردان قصه ما شریفند و من یک معتاد یا دزد در این فیلم نشان نداده‌ام بلکه همه برای فردی کار می کنند و حقوق می‌گیرند. علی اشتباه کرده است اما آدم بدی نیست و حتی زنش را کاملا قبول دارد.

وی به واژه ارزشی اشاره کرد که از نظر او معنای گسترده ای دارد و گفت: برای مثال به نظر من اصغر فرهادی یک فیلمساز ارزشی است چرا که به اخلاق و پیچیدگی‌های اخلاقی انسانی می پردازد و من هم دوست داشتم و ای کاش اینطور بودم. فیلم سینمایی نفس در مورد یک جهان کودکانه است؛ من دلم می خواست که یک فیلم متفاوت بسازم و درجا نزنم و روی موج موفقیت فیلم‌های قبلی سوار نشوم؛ به همین دلیل بعد از فیلم شبی که ماه کامل شد پیشنهادات زیادی برای ساخت کشتی سانچی، دزدان دریایی و جنگ جنگنده‌ها در آسمان و ... به من شد ولی قبول شان نکردم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها