موج
کدخبر : ۳۶۳۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363757

فردا جدول نمایش فیلم های جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه قرعه کشی می شوند اما در این جدول خبری از فیلم های مستند و کوتاه نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، از آنجائیکه روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ار قرعه کشی جدول نمایش فیلم های حاضر در بخش سودای سیمرغ خبر داده است، می توان این نتیجه را گرفت که در این دوره هم فیلم های کوتاه و مستند حاضر در جشنواره فیلم فجر دیده نخواهند شد؛ اما این بار نه به دلیل عدم استقبال اهالی رسانه، بلکه اصولا در جدول پخش حضور ندارند. 

البته شنیده ها حاکی است که این تصمیم از ابتدا گرفته شده بود، چرا که دبیرخانه جشنواره فیلم فجر هرگز نسخه دی سی پی فیلم های کاندیدا شده در بخش مستند و کوتاه را هم از صاحبان آثار دریافت نکرده است و تقریبا می شد حدس زد که برنامه ای برای نمایش آنها ندارند.

اما سوال اینجا است، با توجه به اینکه جشنواره فیلم فجر 10 روز ادامه دارد و امسال تنها 16 فیلم در بخش سودای سیمرغ به نمایش در خواهند آمد و از طرف دیگر تنها پنج فیلم مستند و همین تعداد فیلم کوتاه (که در مجموع یک سانس را پرخواهند کرد) نامزد دریافت سیمرغ شده اند،  چه منعی بر سر راه نمایش این آثار وجود داشته است؟ یعنی می شود به راحتی روزی دو فیلم را به نمایش گذاشت و اگر نخواهیم برای فیلم کوتاه یک سانس مستقل در نظر بگیریم، پیش از هر فیلم مستند، یک کوتاه را هم اکران کرد؛ آن وقت تنها یک روز نیاز به یک سانس اضافه خواهد داشت.

در حالیکه برخلاف فیلم های کوتاه که به لطف برگزاری توامان حضوری و آنلاین جشنواره فیلم کوتاه تهران، در سینما به نمایش در آمده اند (اگرچه به هزار و یک دلیل از جمله شرایط کرونایی و دوری راه بسیاری از اهالی رسانه آنها را در سینما ندیده اند)، فیلم های مستند که مستقیم از جشنواره سینماحقیقت به جشنواره فجر راه یافته اند، اگرچه برای نمایش در سالن سینما تولید شده اند، اما به دلیل برگزاری آنلاین جشنواره مستند ایران،  تا این لحظه رنگ پرده نقره ای را به خود ندیده اند و با این تصمیم بازهم از نمایش حرفه ای برای مخاطبان رسانه ای باز می مانند.

شاید بشود تمهیدی برای نمایش این آثار در سینمای منتقدان و رسانه در نظر گرفت تا دست کم کمکی به دیده شدن بیشتر آنها کرد.

در اطلاعیه روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آمده است:

"طبق روال ادوار اخیر جشنواره فیلم فجر، امسال هم جدول نمایش فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه، با حضور سازندگان فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه سینمای ایران قرعه‌کشی می‌شود.

این برنامه که ساعت 15 پنج‌شنبه 9 بهمن 99 و در فاصله سه روز تا آغاز جشنواره سی و نهم برگزار می‌شود، از طریق صفحه رسمی جشنواره در اینستاگرام و آپارات به صورت زنده پخش خواهد شد."

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها