موج
کدخبر : ۳۶۱۳۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361360

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

مراسم پایانی و اعلام برزگیدگان اولین جایزه عکس «روایت سرباز» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه 20 دی ماه در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، اولین جایزه عکس «روایت سرباز» عصر شنبه 20 دی ماه با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر و افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی در تالار وحدت به پایان رسید.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، شهدای هواپیمای اوکراینی و شهدای مراسم تشییع شهید سلیمانی در کرمان، گفت: از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه تشکر می کنم که دلدادگی به سردار را نشان دادند؛ دلدادگی که هم در گستره جمعیت و هم در نمایش عواطف و احساسات انسانی مشهود بود و این دلدادگی همچنان نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به رمز محبوبیت سردار سلیمانی میان مردم، در این باره بیان کرد: شاید این موضوع به ارتباط عاطفی عمیقی میان حاج قاسم و مردم بر می گردد. اخیراً دوباره وصیت نامه شهید سلیمانی را خواندم؛ این شهید در وصیتنامه ‌اش، نسبت خودش را با مردم مشخص کرده است. اینکه مناسباتش با مردمش در این حد باشد، اغراق نیست بلکه بیان یک رابطه وجودی است که زیستش با مردم بود. همچنین سردار وجودش را نذر و وقف ملت ایران کرده بود، نکته‌ای که در وصیت نامه این شهید بزرگوار هم دیده می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سردار سلیمانی فارغ از خط کش های رایج سیاسی به مردم ایران و جهان نگاه می‌ کرد و به همین دلیل وقتی کسی مردم را خط کشی نکند مردم هم او را نسبت به خودشان خط کشی نکرده و نسبت او را با خود مساوی می بینند. وی همچنین رنگ و لعاب های روتین سیاسی را کنار زد و تفسیری مردمی از خود نشان داد.

وی افزود: سردار سلیمانی در وصیتنامه اش خطاب به مسئولان می گوید که مدیران باید احترام به مردم را عبادت انگارند؛ که این نگاه را مردم می دیدند و بر این اساس او را شناختند.

صالحی در پایان گفت: آخرین نکته ای که در وصیتنامه سردار دیده می شود احساس دین به مردم است، چراکه او همچنان حس می کرد که به مردم بدهکار است.

حمید فروتن دبیر اولین جایزه عکس «روایت سرباز» گزارشی از روند برپایی این جایزه ارائه کرد.

وی با تاکید بر موقعیت امنیتی و نظامی سردار شهید سلیمانی بیان کرد: این وضعیت سبب شده که کمتر عکسی از سردار شهید سلیمانی در زمان حیات شان وجود داشته باشد که به نظر من نباید چنین باشد و پیشنهاد می کنم در تمامی شرایط، تیم های فیلمبرداری و عکسبرداری بتوانند بدون محدودیت کارشان را انجام دهند و در عوض در انتشار عکس ها و فیلم ها ملاحظاتی وجود داشته باشد.

دبیر اولین جایزه عکس روایت سرباز ابراز امیدواری کرد که این جایزه و نمایشگاه عکس، مقدمه ای برای برپایی رویدادهای مشابه در مناسبت های سالانه باشد.

در پایان فرهاد سلیمانی رییس هیات داوران این جایزه بیانیه هیات داوران را قرائت کرد. برگزیدگان اولین جایزه «روایت سرباز» به شرح زیر است:

رتبه اول

مهدی قاسمی با عکس حضور سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید جهاد مغنیه در مجلس ترحیم مادر شهید سلیمانی

رتبه دوم

حسن یار احمدی از کرمان با عکس تشییع پیکر شهید سلیمانی در شهر کرمان

رتبه سوم

سعید قاسمی از آذربایجان شرقی با عکس هوراند – روستای لروم

 

تقدیرشدگان

احمد بلباسی از استان خوزستان

مجید عسگری پور از تهران

پویا بازارگرد از گیلان

جواد میرحسینی از گیلان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها