موج
کدخبر : ۳۵۶۹۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356900

در قالب پویش کتابخوانی ملی مطرح شد؛

قهرمان جهان ورزش و مطالعه را دو بال موفقیت و مطالعه کتاب بازی‌های دبستانی را برای کودکان مفید و برای بزرگسالان نوستالژیک دانست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حسین اوجاقی قهرمان چند دوره هنرهای رزمی جهان و دارنده مدال المپیک، سرمربی ووشوی تیم ملی ایران و نایب‌رییس فدراسیون ووشو با پیوستن به پویش کتابخوانی ملی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال انجام است، گفت: در شرایط فعلی که جهان و جامعه ما درگیر ویروس کرونا است، پویش‌های ورزشی بسیاری راه افتاده، اما بنده اعتقاد دارم که ورزش در کنار علم و دانش مانند دو بال یک پرنده هستند و یک انسان وقتی بتواند دانش خود را با مطالعه کتاب بالا ببرد، زندگی بهتری خواهد داشت و احساس خوشبختی بیشتری می‌کند.

وی افزود: جای خرسندی است که پویش کتابخوانی ملی به همت کتابخانه ملی راه‌اندازی شده است و از مسئولان مربوطه بابت راه‌اندازی این پویش ملی تشکر می کنم. به نظر من پویش کتابخوانی ملی علاوه بر افزایش سرگرمی در میان خانواده‌ها، سطح دانش افراد را نیز بالا می‌برد.

اوجاقی به عنوان اولین کتاب پیشنهادی خود بازی‌های دبستانی تالیف رضا علیجانی را پیشنهاد کرد و گفت: این کتاب بازی‌های دوران کودکی را یادآور می‌شود. و این یادآوری از این جهت خوب است که در دوران همراهی با تکنولوژی، بچه‌ها دیگر درگیر بازی‌های سنتی و محلی نیستند و بیشتر بازی‌های یارانه‌ای، کامپیوتری و مجازی انجام می‌دهند. این درحالی است که بازی‌های دسته جمعی که در کودکی انجام می‌دادیم به آموزش کار تیمی افراد کمک می‌کرد. و انجام فعالیت‌های تیمی و گروهی لازمه زندگی اجتماعی است و نبود این مهم از نقص‌های موجود در کشور است.

این قهرمان سابق جهان عنوان کرد: مطالعه این کتاب برای بزرگسالان حس نوستالژیک به همراه دارد و برای کودکان نیز دربرگیرنده آموزش‌های محلی و دبستانی است که انجام کار تیمی را به آنها یاد می‌شو‌د. کتاب «کمی قبل از خوشبختی» نوشته «انیس لودیگ» و ترجمه «منصوره رحیم‌زاده» دیگر اثری است که مطالعه آن را در این پویش توصیه می‌کنم.

سرمربی تیم ملی ووشوی ایران خاطرنشان کرد: این کتاب حس بهتر و انگیزه بیشتری برای ادامه زندگی به انسان می دهد، به خصوص در ایامی که برای شکست ویروس کرونا مبارزه می‌کنیم.

حسین اوجاقی قهرمان چند دوره هنرهای رزمی جهان، دارنده مدال المپیک، سرمربی ووشوی تیم ملی ایران و نایب‌رییس فدراسیون ووشو دو کتاب «بازی‌های دبستانی» و «کمی قبل از خوشبختی» را در پویش «کتابخوانی ملی» معرفی کرد و گفت: خواندن این دو کتاب موجب می‌شود خواننده با راه‌های موفقیت و انجام کار تیمی در زندگی آشنا شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها