موج
کدخبر : ۳۵۵۳۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355305

رئیس رسانه ملی، معاون سیما، مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و مرکز سیما فیلم در پیام هایی جداگانه درگذشت پرویز پورحسینی، بازیگر نام‌آشنا، خلاق و پیشکسوت را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی درگذشت پرویز پورحسینی ، بازیگر نام‌آشنا، خلاق و پیشکسوت، رئیس رسانه ملی ، معاون سیما ، مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و مرکز سیمافیلم  پیام های تسلیت جداگانه ای منتشر کردند.

پیام تسلیت رئیس رسانه ملی

عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی با صدور پیامی درگذشت را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون

کرونا باز هم کام همه ما را تلخ کرد و عزیزی دیگر را از ما گرفت. پرویز پورحسینی از هنرمندان خلاق، پیشکسوت و بااخلاق بود که نقش‌آفرینی او در آثار نمایشی مختلف، به‌ویژه سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه مردم، نام و تصویرش را برای همیشه ماندگار کرده است. حضرت زکریای سریال مریم مقدس (ع)، میثم تمار سریال مختارنامه با آن صحنه ماندگارش در مسجد کوفه و بابا اسماعیل سریال بچه مهندس، هیچ‌گاه از یاد مخاطبان این سرزمین نخواهد رفت. درگذشت آقای پورحسینی را به خانواده آن مرحوم، مردم هنردوست و همکارانش تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند تعالی برای آن هنرمند اخلاق‌مدار علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.»

پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت زنده یاد پرویز پورحسینی

حمید شاه آبادی نیز در پیامی درگذشت هنرمند فرهیخته پرویز پورحسینی را تسلیت گفت. متن کامل پیام تسلیت معاون سیما به شرح زیر است  :

"انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت هنرمند فرهیخته پرویز پورحسینی، موجب اندوه عمیق اهالی هنر و مردم قدرشناس ایران شد.

آن مرحوم، بازیگری پرکار و هنرمندی پربار بود؛ که با بازی در سریال‌هایی با مضامین ارزشی، تاریخی و مذهبی در تلویزیون، همچون «مختارنامه»، «بچه مهندس»، «مریم مقدس»، «شب دهم»، «روشن تر از خاموشی»، «روزی روزگاری»، «تاریخ روابط ایران و انگلیس» و... تعهد و مسئولیت فرهنگی خود را ثابت کرد.

اینجانب مراتب تسلیت خود را به خانواده داغدار آن هنرمند فقید و جامعه رسانه ای و هنری کشور ابراز داشته و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را از درگاه حق مسألت دارم."

پیام تسلیت مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت

نیکنام حسینی‌پور، درگذشت استاد پرویز پورحسینی هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی را تسلیت گفت. متن پیام مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به شرح زیر است:

"کرونا مدام داغ بر دل ما می گذارد؛ خبر درگذشت استاد پرویز پورحسینی داغی بود که بر غم های این روزها افزود و چه دردناک است که به دلیل شرایط موجود در کشور و لزوم اجتناب از تجمعات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، وداع با استاد غریبانه خواهد بود و همین موضوع داغ فراقش را سنگین تر می کند.

مردم هنر دوست ایران، سال ها با آثار فاخر این هنرمند پیشکسوت زندگی کردند؛ نقش آفرینی این استاد برجسته در آثار  کارگردانان بزرگی همچون علی حاتمی، بهرام بیضایی، حمید سمندریان، مسعود کیمیایی، کمال تبریزی، داود میرباقری و... در یادها باقی می ماند و بی تردید جهان با دیده تحسین، تمجید و حسرت به فعالیت های او می نگرد.

در تمام مدتی که استاد در بیمارستان بستری بودند با فرزندشان در ارتباط بودیم و امیدمان به بهبود ایشان روز به روز بیشتر می شد، اما دست تقدیر امان نداد و سایه این استاد بزرگ را از سر جامعه هنری کم کرد؛ البته که پرویز پورحسینی با تک تک آثارش در میان ما هست و خواهد بود، اما کاش تقدیر جور دیگری رقم می خورد و امید ما به بهبود استاد ناامید نمی شد.

اینجانب ضایعه غم انگیز درگذشت این شخصیت ماندگار و استاد مسلم هنرهای نمایشی را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری کشورمان تسلیت می گویم.

روحش شاد و یادش گرامی باد."

پیام تسلیت سیمافیلم

مرکز سیما فیلم هم در پیامی در گذشت این هنرمند خوش نام و بی حاشیه را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

"انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت زنده‌یاد پرویز پورحسینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، موجب تأثر و اندوه عمیق جامعه هنری و مردم هنردوست شد. کرونا بار دیگر عرصه هنرهای نمایشی را عزادار کرد و یکی از بزرگان این عرصه را از ما گرفت.

ایشان از بزرگان عرصه بازیگری بودند که نقش‌هایی بسیار ارزنده در عرصه تلویزیون، سینما و تئاتر از خود بر جای گذاشتند.

خبر درگذشت این بازیگر بااخلاق و خلاق که نقش‌های ماندگاری در سریال‌ها و فیلم‌هایی همچون کمال‌الملک، مختارنامه، مریم مقدس، شب دهم و دیگر آثار فاخر سینما و تلویزیون ایفا کرده بود، باعث تاثر عمیق شد.

مرکز سیمافیلم درگذشت این هنرمند فقید را حضور خانواده محترم ایشان، خانواده رسانه ملی، جامعه هنری و مردم همیشه قدردان کشورمان تسلیت می‌گوید."

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها