موج
کدخبر : ۳۵۴۵۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354558

نمایشگاه مجازی آثار مهتاب رخصتی با عنوان کارما در گالری تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایشگاه نقاشی مهتاب رخصتی با نام کارما از روز جمعه ۳۰ آبان ماه لغایت جمعه هفتم آذرماه به مدت یک هفته به صورت مجازی در حال برگزاری است. علاقه‌مندان میتوانند برای مشاهده آثار به آدرس‌های زیر مراجعه کنند:

‌https://etehran.farhang.gov.ir/fa/negarkhane/jari

این هنرمند دانش آموخته رشته گرافیک و تصویرگری است و علاوه‌بر نقاشی در تصویرگری کودک و ترانه‌سرایی نیز حضوری فعال دارد. او ۲۲ اثر خود را به صورت مجازی برای بازدید علاقه‌مندان به معرض نمایش گذاشته است.

نمایشگاه مجازی آثار مهتاب رخصتی

مهتاب رخصتی معتقد است: ذهنیت هر هنرمند دست آورد زمان، ساختار اجتماعی، روان‌شناسی و ایدئولوژی و سایر عناصر فرهنگی معینی است که در کل، شکل و نوع جهان‌بینی او را آشکار می‌سازد. بدین لحاظ هنرمند راستین بنا به ذهنیت‌ها و جهان‌بینی‌های متفاوت خود شیوه‌های آفرینش متفاوت بر می‌گزیند.

این مجموعه نقاشی با خطوط دوار و رنگ‌هایی که دایره‌وار به دور هم نقش بسته‌اند که اشاره‌ایست به قانون کارما و سعی دارد «ما» را به خودمان «یادآوری» کند، تا بهتر نگاه کنیم. شاید باور کنیم حتی حس‌های ناپایدار و بلاتکلیف در چرخه‌ای پایدار و حساب شده به اتفاقی در هستی تبدیل می‌شود ... به اتقاقی در «زندگی ما».

تولد این مجموعه با این جمله آغاز شد: "زمین به طرز باورنکردنی گرد است".

مجموعه کارما از دریچه رنگ و خیال و فلسفه نگاهی دارد به دنیای پیرامون با قلم وتفکر مهتاب رخصتی.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها