موج
کدخبر : ۳۵۳۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353057

حمیدرضا پگاه گفت: تا به حال در هیچ کاری این همه جلوی دوربین نبودم. تعداد سکانس های من در این سریال خیلی زیاد بود و نزدیک به یک سال (البته غیرازایامی که به خاطر کرونا کار متوقف بود) جلوی دوربین بودم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه یک، سریال خانه امن  لایه هایی از عملیات پیچیده مقابله با گروهک تروریستی داعش را روایت می کند. «کمال» سرتیم ضد تروریستی نهاد امنیتی، طبق اخبار واصله مطلع می شود که تیم های تروریستی داعش قرار است عملیات های خرابکارانه ای را در ایران انجام دهند. کمال و تیمش با اطلاعاتِ دریافتی از خارج از کشور به ردزنی یکی از نیروهای داعش می پردازند تا از طریق او بتوانند رابط اش در تهران را شناسایی کنند. طی این ماجرا پرونده پیچیده تروریستی و اقتصادی به هم گره می خورد. این خلاصه ای از داستان سریال خانه امن احمد معظمی است. حالا حمیدرضا پگاه  کاراکتر «کمال» از بازی دراین سریال می گوید. 

حمیدرضا پگاه درباره این سریال گفت: اینکه تکفیرهای داعش قصد عملیات خرابکارانه و تروریستی در برهه های مختلف در ایران داشتند، واقعیت مسلمی است که سناریوی خانه امن آن براساس پرونده های مستند نوشته شده است. در این مجموعه تهدیدات گروهک داعش با کشته شدن یکی و دستگیری دیگری تمام نمی شود بلکه به اشکال مختلف در قصه ادامه دارد و پرداخت آن به نظرم جذابیت های خاص خودش را دارد.

وی با اشاره به این که جذابیت های داستانی سریال همچنان ادامه دارد، بیان کرد: خانه امن، فراز و فرودهای اساسی خواهد داشت و امیدوارم بیننده آن را دوست داشته باشد.

پگاه درباره نیاز تلویزیون به تولید و پخش سریال هایی در ژانر امنیتی و جاسوسی توضیح داد: معتقدم در وهله اول کار نمایشی به ویژه در تلویزیون که مخاطب گسترده ای هم دارد، این است که باید به شدت سرگرم کننده باشد. یعنی مخاطب با هر سطح آگاهی و سواد، دوست دارد شب سریالی ببیند که او را ابتدا سرگرم کند؛ حالا اگر محتوای این سریال، جاسوسی و امنیتی بود، در کنار سرگرمی می توانند تلاش آدم ها در حوزه های مختلف را هم ببینند. اینکه داعش برای ایجاد وحشت و ترور همچنین فسادهای مالی مافیاهای اقتصادی در داخل و خارج چه آسیب هایی به جامعه ایران می زند، آشنا بشوند که چگونه سعی می کنند جلوی این خرابکاران را بگیرند. البته نباید داستان این مدل سریال ها اغراق آمیز باشد؛ یعنی اینکه به گونه ای نباشد که مخاطب احساس کند قصه از دنیایی که درآن زندگی می کند دور است. البته در سینما و تلویزیون باید قهرمان باشد و رویا پردازی هم باشد اما وقتی ما قصد داریم درسریالی حرفی را بزنیم این برای بیننده باید هم باورپذیر باشد هم او بتواند با قصه ارتباط برقرار کند.

کاراکتر کمال سریال خانه امن تصریح کرد: سریال های با موضوع جاسوسی و پلیسی از سریال های جداب و پرطرفدار در جهان هستند که ما در تلویزیون کم به سمت تولید این ژانرها رفتیم اما این ظرفیت در تلویزیون وجود دارد که در این حوزه آثار بیشتری خلق کند.

وی در مورد دشواری بازیگری سریال خانه امن گفت: تا به حال در هیچ کاری این همه جلوی دوربین نبودم. تعداد سکانس های من در این سریال خیلی زیاد بود و نزدیک به یک سال (البته غیرازایامی که به خاطر کرونا کار متوقف بود) جلوی دوربین بودم.

حمیدرضا پگاه در پایان درباره دلیل آرامش رفتاری و کلامی در سریال هایش عنوان کرد: من اصولا در کارهایم تیپ سازی نمی کنم بلکه شخصیت سازی می کنم و وقتی بازیگری شخصیت سازی می کند باید کاراکتر را از خودش عبور بدهد، این یعنی اینکه ویژگی های خودت را هم با آن تطبیق داد؛ به هرحال صدا، نگاه و فیزیک بازیگر روی شخصیت قرار می گیرد، حالا این بازیگر است که چگونه با شخصیت سازی نقش را برای بیننده باور پذیر کند. اگر بیننده توانست با سریال ارتباط برقرار کند یعنی اینکه من توانستم کارم را به عنوان بازیگر درست انجام دهم و امیدوارم این اتفاق در سریال خانه امن افتاده باشد.

خانه امن، به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری، به غیر از پنج شنبه ها، هر شب حوالی ساعت 22:10 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود. ساعات 1:45، 10:15 و 15 روز بعد این مجموعه بازپخش می شود. در این مجموعه بازیگرانی از جمله حمیدرضا پگاه، امین زندگانی ، سیما تیرانداز ، سامان صفاری، شهروز ابراهیمی، پرویز فلاحی پور، رحیم نوروزی، حمیدرضا عطایی، قربان نجفی، شهره سلطانی، شایسته ایرانی، سپیده خداوردی، شیوا ابراهیمی و سوگل طهماسبی ایفای نقش کرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها