موج
کدخبر : ۳۵۰۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350640

در پایان سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و بچه گرگ‌های دره سیب به کارگردانی فریدون نجفی به ترتیب ۶ و ۴ جایزه از مجموع جوایز این دوره جشنواره را از آن خود کردند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، طی مراسمی که در باغ کتاب تهران با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی، علیرضا تابش دبیر سی و سومین  جشنواره فیلم کودک و نوجوان و مدیر عامل بنیاد فارابی و تعدادی از هنرمندان شرکت کننده جشنواره فیلم کودک امسال برگزار شد، برگزیدگان سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی شده و جوایز بخش‌های مختلف این دوره جشنواره به شرح زیر به برگزیدگان اهدا شد.

همانطور که از لیست اسامی نامزدهای بخش رقابتی سینمای ایران می شد حدس زد، امسال دو کارگردان از دو نسل مختلف پیشکسوتان و جوانان ایران بیشترین رقابت و احتمال دریافت جوایز را داشتند که در نهایت، بر اساس آرا اعلام شده هیات داوران دو بخش بین الملل و سینمای ایران و بخش های جنبی این دوره جشنواره، فیلم سینمایی خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و تهیه کنندگی مجیدی و امیر بنان با دریافت شش جایزه و فیلم سینمایی بچه‌ گرگ‌های دره سیب به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه کنندگی مجید برزگر با دریافت چهار جایزه از مجموع جوایز بخش های مختف این دوره جشنواره رکورد دار شدند. فیلم های قدم یازدهم به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا، مهران به کارگردانی رقیه توکلی و لوپتو ساخته عباس عسکری این دوره جشنواره را با دو جایزه ترک کردند.

جوایز بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه مخصوص سیفژ:  رالف کوکولا و مانیاس برون برای فیلم «حکایت انقلابی»(فریتزی)

پروانه زرین و دیپلم افتخار بخش کوتاه پویانمایی: مریم کشکولی‌نیا برای فیلم «قدم یازدهم»

پروانه زرین و دیپلم افتخار بخش کوتاه داستانی: عبدنور زیان برای فیلم «روزه تابستانی»

پروانه زرین و دیپلم افتخار بخش دست‌آورد فنی: فیلم عباس عسکری برای فیلم «لوپتو»

پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر: روح‌الله زمانی برای فیلم «خورشید»

پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه: «آن‌سوی رودخانه» آرویند سیواکوماران، ویجای ک. پاتل از هندوستان

پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: مجید مجیدی برای فیلم «خورشید»

پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین بهترین فیلم: فیلم «خورشید» به تهیه‌کنندگی مجید مجیدی و امیر بنان

جایزه ویژه هیات داوران: فیلم «بچه گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی

جایزه ویژه هیات داوران کودک و نوجوان بخش بین‌الملل:  رالف کوکولا و مانیاس برون برای فیلم «حکایت انقلابی» (فریتزی)

جوایز ویژه

جایزه بخش یونیسف به فیلم «بعد از اتفاق» به کارگردانی پوریا حیدری اوره و تهیه‌کنندگی شهاب حسینی

جایزه ویژه در بخش «کرونا روایت» به دلیل توجه دلسوزانه به ایثارگریِ مدافعان سلامت بنا، به محمدمهدی فکریان کارگردان فیلم کوتاه ملاقات آخر اهدا شد.

جایزه ویژه دبیر برای حضور مداوم و مستمر در سینمای کودک ایران و تلاش برای پیوند میان میراث فرهنگی ایران و سینمای روز جهان: حسین قناعت برای فیلم «سلفی با رستم»

جایزه ویژه دبیر برای توجه به فرهنگ مقاومت و برداشت ملموس مردمی و قابل فهم برای نسل امروز ایران اسلامی: رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی «مهران»

جایزه ویژه دبیر برای کسب‌وکار و رونق صنعت تصویر کودک و نوجوان: محمدحسین صادقی (تهیه‌کننده فیلم لوپتو)

بخش زاون قوکاسیان

جایزه بخش زاون قوکاسیان به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

بخش وب‌سری

دیپلم افتخار بهترین وب‌سری به علی درخشی کارگردان مجموعه کُووید ۱۹ اهدا شد.

جایزه شهید بهنام محمدی

پروانه زرین جایزه شهید بهنام محمدی به دلیل نگاه قدرشناسانه به مدافعان سال‌های دفاع مقدس به رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی مهران اهدا شد.

جوایز بخش مسابقه سینمای ایران

پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی کوتاه به دلیل پرداخت هنرمندانه‌ کارگردان به موضوع پیوند با طبیعت و دوستی با حیوانات و همچنین تکنیک بدیع و خلاقانه به مریم کشکولی‌نیا کارگردان فیلم قدم یازدهم اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه داستانی به دلیل توجه به اهمیت دوران کودکی در رشد و پرورش انسان‌ها به رضا نجاتی کارگردان فیلم شوفر اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند داستانی به دلیل توجه به حق آموزش، بهداشت و ایمنی کودکان به محمد صالحی‌نژاد کارگردان فیلم پیله و پروانه اهدا شد.

پروانه زرین بهترین دست‌آورد فنی یا هنری به دلیل ترسیم و عینیت بخشیدن هنرمندانه به حریم خصوصی نوجوانان به کیوان مقدم طراح صحنه فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

پروانه زرین بهترین بازیگر به دلیل بازی صمیمانه و باورپذیر نوجوان فیلم بچه گرگ‌های دره سیب به محمدرضا عالی‌ور اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلمنامه به دلیل نگاه انسانی و توجه ویژه به آرامش و زندگی صلح‌آمیز کودکان به فریدون نجفی کارگردان فیلم سینمایی بچه گرگ‌های دره سیب اهدا شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی به دلیل توجه به امنیت کودکان بدون در نظر گرفتن ملیت، رنگ و نژاد به مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم به دلیل توجه به استقلال هویتی کودکان و احترام به حریم خصوصی و خانوادگی ایشان به مجید برزگر تهیه‌کننده فیلم سینمایی بچه گرگ‌های دره سیب اهدا شد.

جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره  به دلیل توجه توجه ویژه به اهمیت شادابی و طراوت کودکان در رشد و پرورش انسان‌ها به مهین جواهریان کارگردان فیلم کوتاه پویانمایی بعله! اهدا شد.

هیئت داوران کودک و نوجوان ایران رأی خود را به نادره ترکمانی برای فیلم «بازیگوش‌ها» اهدا کرد.

برگزیدگان چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور

روز گذشته و در پنجمین روز برگزاری این جشنواره، برگزیدگان چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان طی مراسمی در اصفهان و با پخش زنده آنلاین معرفی شدند. در این مراسم و حتی مراسم اختتامیه این دوره جشنواره فیلم کودک، برگزار کنندگان به برگزیدگان بخش ایده چهارمین المپیاد فیلمسازی هم این وعده را دادند که از طریق انجمن سینمای جوانان ایران از آنها حمایت کنند تا ایده هایشان را در قالب فیلم کوتاه تولید کنند.

جوایز بخش فیلم:

 مدال برنز: «ریحانه تاتاری» برای فیلم «کرونا دم در خانه در کمین است» از گرگان عضو گروه عاشق. «نواب محمودی» برای دریافت مدال المپیاد روی صحنه رفت.

 مدال برنز: «مهشاد سعادت» برای فیلم « ای کاش مدرسه ما» از شهر پردیس عضو گروه مارول. «بیژن میرباقری» برای دریافت مدال المپیاد روی صحنه رفت.

مدال نقره:«پوکابد رحمانی» برای فیلم «جادوی خواندنی» از قزوین عضو گروه حافظ. «عادل تبریزی» برای دریافت مدال روی صحنه رفت.

مدال نقره: «ایلیا رمضانی» برای فیلم «فضای زندگی» از بوشهر عضو گروه سینمایی. «حافظ آهی» برای دریافت مدال روی صحنه رفت.

جوایز بخش ایده:

مدال برنز: ایده گروهی «آپدیت» از گروه مارول به سرپرستی آقای بیژن میرباقری و فریبرز آهنین.

مدال برنز: ایده گروهی « همسایه » از گروه حافظ به سرپرستی سیروس حسن‌پور و عادل تبریزی.

مدال برنز: ایده گروهی «سیمرغ» از گروه پیام‌ها به سرپرستی ابوالفضل جلیلی و میرعباس خسروی‌نژاد.

مدال برنز: ایده گروهی «بازمانده» از گروه بچه زرنگ به سرپرستی حامد جعفری و تی‌یام یابنده.

مدال برنز: ایده گروهی «رکاب» از گروه باحال‌ها به سرپرستی مهین جواهریان و شهلا پورآرین.

مدال نقره: ایده گروهی «شکلات» از گروه عاشق، منتور: سیدجواد حسینی و مربی: نواب محمودی- برای ایده درخشان طرح درست به موضوع: توجه به تنهایی و اندوه نسل نوجوان و توجه به همدلی.

مدال نقره: ایده گروهی «ایده سرگین غلطان» از گروه هم سینمایی، منتور: وحید گلستان. مربی: حافظ آهی- به‌خاطر نگاه کاملا نو و تازه به محیط زیست و توجه به موضوع کمتر دیده شده به بخشی از آلودگی زیست محیطی.

مدال طلای المپیاد در بخش ایده و فیلم

مدال طلای چهارمین المپیاد فیلمسازی کشور در بخش ایده گروهی: «هاف تایم» از گروه نقاب، منتور: غلامرضا رمضانی و مربی: مهدی رضایی- به‌خاطر طراوت ایده، جسارت در بیان و شخصیت‌های اکتیو.

مدال طلای چهارمین المپیاد فیلمسازی کشور در بخش فیلم: انیمیشن «کاج» به کارگردانی «معصومه توتاخانه» از مراغه عضو گروه عاشق.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها