موج
کدخبر : ۳۵۰۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350594

در بخش مسابقه سینمای ایران اعلام شد؛

علیرضا تابش اسامی نامزد‌های بخش سینمای ایران در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، علیرضا تابش دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان طی یک ارتباط زنده در آخرین دقایق پنجمین روز این دوره جشنواره و دقایقی پس از اتمام نشست رسانه ای فیلم سینمایی خورشید، اسامی نامزد‌های بخش سینمای ایران در این دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام کرد.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: این دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان، اولین تجربه برپایی جشنواره برخط در کشور بود. در این دوره  ارسال بسته های حمایتی به منطقه بنت سیستان و بلوچستان و حمایت ۵۰۰ میلیون تومانی از کودکان مناطق کم برخوردار اصفهان توسط شهرداری اصفهان، جشنواره کودک به نوعی به مسئولیت اجتماعی خود نیز عمل کرده است.

علیرضا تابش اسامی نامزدهای بخش رقابتی سینمای ایران سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان را اعلام کرد

تابش افزود:  نامزدهای بخش بین‌الملل اعلام نمی‌شود و جوایز این بخش فردا در اختتامیه جشنواره اهدا خواهد شد. اما نامزدهای این جشنواره را در بخش‌های مختلف کروناروایت، وب سری و مسابقه سینمای ایران در ده بخش به شرح زیر اعلام می شود: 

نامزدهای بخش کرونا روایت

۱-چگونه وقت‌کشی کردم / لوک استیو پانوویچ

۲-قهرمانان در خانه بمانید/ تودور نیکلف

۳-ملاقات آخر/ محمدمهدی فکریان

نامزدهای بخش وب‌سری

۱-کاکاچی/ جمال اسکویی

۲- کووید ۱۹/ علی درخشی

۳- ناشناس/ جعفر صیادی

۴- نخود نخود/ رضا واعظی و محمد زارع

نامزدهای بخش فیلم‌های پویانمایی کوتاه

۱- بعله! / مهین جواهریان

۲- زاک و زیک/ اسماعیل جباری

۳- قدم یازدهم/ مریم کشکولی‌نیا

۴- من ایرانی‌ام/ علیرضا کاویان‌راد

نامزدهای بخش فیلم‌های داستانی کوتاه

۱- جبران می‌کنم/ جمال احمدی

۲- سیاهی/ خورشید عالمی، نگار نجف‌زاده

۳- شوفر/ رضا نجاتی

۴- شهر عسل/ محمدمعین روح‌الامینی

۵- گاومیش/ ابراهیم اشرف‌پور

نامزدهای بخش فیلم‌های بلند داستانی

۱- پیله و پروانه/ محمد صالحی‌نژاد

۲- شماره ۲۹/ هادی رحیمی خواص

بهترین دست‌آوردهای فنی و هنری

۱- بچه‌ گرگ‌های دره سیب/ موسیقی: مسعود سخاوت‌دوست

۲- خورشید/ طراحی صحنه: کیوان مقدم

۳- خورشید/ فیلمبرداری: هومن بهمنش

بهترین بازیگر

۱- بچه‌ گرگ‌های دره سیب/ محمدرضا عالی‌ور

۲- پیله و پروانه/ صالح ملک‌تبار

۳- خورشید/ شمیلا شیرزاد

۴- مهران/ باسط رضایی

بهترین فیلمنامه

۱- بچه گرگ‌های دره سیب/ فریدون نجفی

۲- خورشید/ مجید مجیدی، نیما جاویدی

۳- مهران / فرشاد رضایی، رقیه توکلی

بهترین کارگردان

۱- بچه گرگ‌های دره سیب/ فریدون نجفی

۲- خورشید/ مجید مجیدی

۳- مهران/ رقیه توکلی

بهترین فیلم سینمایی

۱- بچه‌ گرگ‌های دره سیب/ مجید برزگر

۲- خورشید/ مجید مجیدی، امیر بنان

۳- مهران/ بنیاد سینمایی فارابی به تهیه‌کنندگی محمد پیرهادی

با این حساب فیلم سینمایی خورشید به کارگردانی مجید مجیدی در شش رشته، فیلم سینمایی بچه‌ گرگ‌های دره سیب به کارگردانی فریدون نجفی و فیلم سینمایی مهران به کارگردانی رقیه توکلی در چهار رشته نامزد شده است.

البته در میان اسامی اعلام شده، هیچ نماینده ای از تنها لپتو انیمیشن بلند سینمایی حاضر در این جشنواره و نام هایی همچون ابوالفضل جلیلی، سیدجواد هاشمی، شهاب حسینی، حسین قناعت، جواد عزتی، طناز طباطبائی و علی نصیریان در میان نامزدها جای ندارند.

گرچه مجید برزگر تهیه کننده فیلم سینمایی بچه‌ گرگ‌های دره سیب است اما فریدون نجفی کارگردان این فیلم، متولد کوهرنگ و از قوم بختیاری است که در اولین حضورش در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان با فیلم سینمایی اسکی باز برنده جایزه بهترین کارگردانی شد ضمن اینکه این فیلم با دریافت  با کسب هفت پروانه زرین در بخش های ملی و بین الملل، به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب شد. بنابراین شاید بتوان گفت در این دوره مجید مجیدی کارگردان تهرانی و پر افتخار و پیشکسوت سینمای ایران در رقابتی نفسگیر با کارگردانی جوان شهرستانی که او هم پر افتخار است و در بیش صد جشنواره داخلی و خارجی حضور داشته و ده ها جایزه دریافت کرده است، قرار دارد. البته شانس اثر رقیه توکلی هم کم برای دریافت جایزه نیست.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها