موج
کدخبر : ۳۴۹۵۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349591

هیأت مؤسسان و هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و مدیر شبکه مستند در پیام هایی جداگانه درگذشت اکبر عالمی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی درگذشت اکبر عالمی مدرس و کارگردان سینمای ایران، از روز گذشته نهادها و افراد مختلفی پیام های تسلیت جداگانه ای منتشر کرده اند و این روند کماکان ادامه دارد.

پیام تسلیت انجمن عکاسان ایران به‌مناسبت درگذشت اکبر عالمی

هیأت مؤسسان و هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران با صدور پیامی درگذشت اکبر عالمی را تسلیت گفتند. در  این پیام ‌آمده است:

«استاد دکتر اکبر عالمی روایت‌گر مینوی خرد، این عالمِ خردمند و عالِمی هنرمند، تن را در میان زمینیان رها کرد، بر هُمای جان نشست و از عالم خاک پَرکشید. دگرباره فقدان انسان و اندیشمندی سترگ، جامعه هنری ایران را در فراق خود به سوگ نشاند. استاد و آموزگاری بزرگ، شاگردان مدرسه عشق و هنر را با این بیت به سوی خود و آینده فراخواند:

آن علم که در مدرسه آموخته بودیم              در میکده از ما نخریدند به جامی

انجمن عکاسان ایران که یکی از ثمرات زندگی پربار این دردانه‌ی دوران است، در آستانه گذر از نخستین دهه آغاز به کار خود، یکی از مؤسسان و بزرگترین حامی خود را امروز در کنار خود ندارد. استاد عالمی تا واپسین روزها و پیش از شدت گرفتن این بیماری نفس‌گیر، پیگیر و جویای حال انجمنی بود که شالوده آن را با تلاش خود، دوستان و شاگردانش پی ریخته بود.

انجمن عکاسان ایران درگذشت این گوهرنایاب عکاسی امروز ایران، طراح دوره‌ی تحصیلات تکمیلی عکاسی در دانشگاه‌های هنری ایران، نویسنده، مترجم، مؤلف، عکاس، فیلمساز، دانشیار دانشگاه و عضو هیأت مؤسس انجمن عکاسان ایران را به ملت بزرگ ایران، هنرمندان و عکاسان سراسر ایران تسلیت می گوید.
‌هیأت مؤسسان انجمن عکاسان ایران
هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران
۲۲ مهرماه ۱۳۹۹»

اکبر عالمی

روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح

« انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح ضایعه تأسف بار درگذشت دکتر«اکبر عالمی» مؤلف و منتقد سینما و استاد بزرگ عرصه فرهنگ وهنر را تسلیت گفته وعلو درجات برای روح آن عزیز از درگاه خداوند منان خواستاراست.

استاد عالمی بعنوان عضو شورای سیاستگذاری در ادوار مختلف، با جشنواره هنر مقاومت و همچنین انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح همکاری داشته است.»

پیام تسلیت مدیر شبکه مستند در پی درگذشت استاد اکبر عالمی

محسن یزدی، مدیر شبکه مستند در پیامی درگذشت اکبر عالمی عکاس، مستندساز و مجری برنامه هنر هفتم را تسلیت گفت. در این پیام  آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند فرهیخته و مستندساز پیشکسوت استاد اکبر عالمی مصیبتی بزرگ برای سینما مستند ایران است.

بسیاری از ما بخشی از سواد رسانه‌ای و تخصص سینمایی خود را مدیون دهه ها تلاش و آموزش آن بزرگوار هستیم. فقدان دکتر عالمی را به خانواده محترم این استاد و خانواده بزرگ سینمای مستند کشور تسلیت گفته و آمرزش و علو درجات را از درگاه پروردگار بزرگ برای آن مرحوم خواستارم.»

زنده یاد اکبر عالمی، منتقد، کارشناس سینما، مستندساز و استاد دانشگاه بامداد سه شنبه 22 مهر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. پیکر او امروز، چهارشنبه 23 مهرماه، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

 

عکس: آبتین فضائلی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها