موج
کدخبر : ۳۴۸۶۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348671

درهای رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) به دلیل سرمای هوا به روی زائران بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با اربعین حسینی پس از ۸ ماه انتظار و دلتنگی زائران در‌های رواق امام خمینی (ره) حرم امام رضا (ع) به روی زائران گشوده شد گفتنی است این اتفاق به دلیل ورود به فصل سرما و با نظارت دقیق ستاد مقابله با کرونا رخ داده است.

با نظارت خادمان حرم رضوی موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی در رواق امام خمینی (ره) به دقت انجام می‌شود و زائران بدون ماسک حق حضور و تردد در رواق را ندارند. البته در ورودی‌های حرم ماسک، کیسه پلاستیک و محلول ضد‌عفونی‌کننده دست در اختیار زائران قرار می‌گیرد و خادمان در صحن‌ها به زائرانی که دستور‌العمل‌ها را رعایت نکنند تذکر می‌دهند، اما برای ورود زائران به رواق امام خمینی (ره) سخت‌گیری‌های بیشتری اعمال می‌شود.

برای سلامت زائران تهویه‌های رواق هم با قوت بیشتری کار می‌کنند، همچنین دریچه‌های رواق هم باز است تا تهویه به خوبی صورت بگیرد. همچنین حضور زائران در رواق امام خمینی (ره) به صورت محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت تعیین شده، زائران بیشتری نمی‌توانند وارد رواق شوند.

با شیوع ویروس کرونا درب‌های آستان‌های نورانی کشور از جمله آستان مقدس امام رضا (ع) به روی زائران بسته شد و پس از هفتاد روز و بعد از تمهیدات بهداشتی، صحن‌های آستان‌ها به روی زائران گشوده شد. امروز هم پس از حدود ۸ ماه یکی از رواق‌های حرم رضوی به روی زائران گشوده شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها