موج
کدخبر : ۳۴۵۶۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345653

با صدور یک بیانیه؛

انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، با صدور یک بیانیه، اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در متن این بیانیه که به منظور محکومیت  نشریه فرانسوی شارلی ابدو در اقدام به انتشار کاریکاتور توهین آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص) نوشته شده، آمده است:

«بسمه تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره صف آیه ۸)

بار دیگر کینه‌توزان دین مبین اسلام و کوته بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشر کاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند. اگرچه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی در طول سال‌های اخیر با به راه انداختن فتنه‌هایی چون داعش و طالبان سعی زیادی کردند تا چهره‌ای خشونت بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان این بار به گونه‌ای دیگر رخ نمایان کرد. بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه دار کرده است.

در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مؤلفه ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمداد شده است؟ مسلمانان راستین، هرگز چنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.

اقدام موهن نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در باز نشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم و توهین به ارزش‌های والای اسلامی، انسانی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان، قلب موحدان عالم را جریحه‌دار کرد و بار دیگر جلوه دیگری از لیبرال دموکراسی، مدرنیته و جاهلیت مدرن را به رخ جهانیان کشید.

این جامعه هنری انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر (ص) را محکوم کرد و از موضع شورای مسلمانان فرانسه در برابر موضوع بازنشر کاریکاتورهای توهین‌آمیز و اتخاذ موضع عاقلانه و میهن‌پرستانه از سوی این شورا به منظور مصونیت مسلمانان فرانسه از خطر ایدئولوژی افراطی و تلاش برای اصلاح کلیشه‌ها درباره اسلام و جوامع مسلمان قدردانی کرد.

این اقدام موهن نتیجه همان مدرنیته انسان مداری است که ارزش‌ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی‌های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی‌بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است.

جامعه هنری جبهه مقاومت همچنین بر برداشتن گام‌های جدی در زمینه عدم تحقیر ادیان، احترام به عقاید و دعوت به صلح، همزیستی و بخشش‌های اجتماعی و انسانی تأکید کرد تا کرامت انسانی حفظ و احترام به عقاید انسان‌ها محقق شود.

اسلام هراسی و به طبع آن اسلام ستیزی دستور کار اصلی نظام سلطه می‌باشد و ما ضمن ابراز تأسف و اندوه مضاعف خود از این هتاکی‌ها، اعلام می‌داریم که هیچ گاه در برابر توهین به مقدس‌ترین مقدسات خود ساکت و بی تفاوت نبوده به هر روشی که در اختیار داریم، در مسیر برملا ساختن اهداف شوم دشمنان از تحرکات اخیر می‌کوشیم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها