موج
کدخبر : ۳۴۴۹۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344989

فیلمسازان بسیجی با ارسال بیش از دو هزار اثر به استقبال شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ، برای ارج نهادن به تلاش‌های جهادگرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (اعم از بسیج، ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی) و نیز با هدف استعدادیابی و تقویت نیروهای انقلابی و متعهد (به ویژه جوانان خلاق) برای حضور مؤثر در عرصه فیلم‌سازی و سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزدهمین دوره خود بخشی ویژه برای فیلمسازان بسیجی در نظر گرفته است.

برهمین اساس و بنابر آخرین اعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در بخش فیلم بلند 60 اثر، فیلم کوتاه 429 فیلم، در بخش مستند 879 اثر، بخش فیلمنامه 346 اثر، پویانمایی 146 فیلم و در بخش نماهنگ نیز 382 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

در این دوره شهر تهران بزرگ با 483 اثر و استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام با بیش از 200 اثر در رده بیشترین آثار ارسال شده به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت هستند و استان‌ تهران (شهرستان‌های تهران) با 109 اثر در رده چهارم قرار دارد.

شایان ذکر است، آثار منتخب فیلمسازان بسیجی در مرحله استانی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مرکز استان انتخاب و از صاحبان آثار تجلیل و در مرحله ملی آثار برگزیده استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد.

زمان اعلام آثار پذیرفته شده بخش «فیلمساران بسیجی» شنبه 22 شهریورماه است.

هیئت داوران شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش مسابقه ملی، شش تندیس و دیپلم افتخار به بهترین تله فیلم بلند، بهترین فیلم داستانی کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین مستند، بهترین نماهنگ و بهترین پویانمایی اهدا خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش نخست از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

همچنین از یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج این جشنواره در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، « روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها