موج
کدخبر : ۳۴۴۲۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344252

شهنام صفاجو اعلام کرد:

مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت فراخوان از انتشار فراخوان چهاردهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» و یازدهمین جایزه شهید آوینی، در اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام کرد: طبق اعلام نظر شورای سیاستگذاری جشنواره و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، چهاردهمین دوره این رویداد در قالب پلت‌فرم‌های آنلاین و به شکل رقابتی برگزار خواهد شد.

شهنام صفاجو تاکید کرد: فراخوان شرکت در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت  که شامل مقررات عمومی، بخش‌های تفکیک‌شده‌ جشنواره، جوایز، گاه‌شمار، فرم شرکت و چگونگی ثبت‌نام برخط (آنلاین) و ارائه فیلم به دبیرخانه جشنواره می‌شود، تا اوایل هفته آینده منتشر شده و تهیه‌کنندگان و مستندسازان محترم حداکثر تا 5 مهر 99 فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام روی پایگاه‌های اینترنتی www.irandocfest.ir و  www.defc.ir اقدام نمایند. آخرین مهلت برای ارائه‌ی فیلم هم روز 15 مهرماه خواهد بود.

وی افزود: در بخش «مسابقه ملی»، فیلمسازان می‌توانند با جدیدترین آثار مستند خود که تولید سال 1398 به بعد است، در سه گروه مستندهای کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه‌بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بیش از 70 دقیقه) شرکت کنند.

مدیر روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت یادآور شد: یازدهمین دوره‌ جایزه شهید آوینی که بخش ویژه این جشنواره بوده و مختص نمایش فیلم‌های مستند با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است نیز در این مقطع زمانی برگزار شده و ثبت‌نام آثار از طریق همین پایگاه انجام می‌شود.

صفاجو افزود: با توجه به پاندمی ویروس کرونا که تمامی جهان را تحت تاثیر قرار داده، در این دوره جشنواره سینماحقیقت بخش مستقل رقابتی با موضوع کرونا پیش‌بینی شده که به انتخاب و نمایش مستندهایی با این موضوع اختصاص خواهد یافت.

وی در پایان گفت: سایر بخش‌های ملی و بین‌المللی جشنواره چهاردهم سینماحقیقت در فراخوان این رویداد که هفته آینده منتشر می‌شود، معرفی خواهند شد.

گفتنی است: بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعهی ایرانی- اسلامی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی، تقویت سینمای مستند خلاق ایران، آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان، توجه به اهمیت اقتصاد سینمای مستند با تأکید بر رفع موانع تولید، توزیع و نمایش این آثار در عرصه‌های داخلی و خارجی، از اصول و اهداف این جشنواره است.

چهاردهمین دوره‌ این رویداد بین‌المللی سینمای مستند ایران ، آذرماه 1399 برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها