موج
کدخبر : ۳۴۴۱۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344173

بیش از هزار هنرجو در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان برای شرکت در رقابت آنلاین ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضوان صادق‌زاده دبیر بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با بیان این مطلب گفت: در مهلتی که برای ثبت نام در سایت قرار دادیم، دیروز سایت ثبت نام بسته شد و در نتیجه ۱۰۳۴ هنرمند جوان در ۱۰ رشته شرکت کردند.

وی افزود: استادان کارگاه ها طی چند روز آینده با بررسی آثار رسیده، هنرمندان را برای شرکت در کارگاه های آنلاین انتخاب می کنند. بیشترین تعداد شرکت کننده هم در رشته های نقاشی و عکاسی بوده است که  234 هنرمند در رشته نقاشی و 195 هنرمند در رشته عکاسی ثبت نام کرده اند.

بیست و هفتمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان روز ۲۳ شهریور کار خود را آغاز می‌کند.

* آغاز فصل دوم «اساطیر یونان» در خانه هنرمندان ایران

با پایان یافتن فصل اول این مجموعه در ۳۳  قسمت، و نیز شروع ایام محرم و عزای حسینی، فصل دوم این مجموعه از ۲۰ شهریور و پس از وقفه‌ای کوتاه آغاز خواهد شد.

این فصل که در آن ماجرای قهرمانان را در تدارک و انجامِ جنگ بزرگ تروا دنبال خواهیم کرد، شامل ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای خواهد بود که به شکل igtv از صفحه اینستاگرام و پادکست صوتی از کانال تلگرام خانه هنرمندان ایران منتشر می‌شود. هم‌چنین پیش فصلِ فصل دوم، شامل مروری بر داستان‌های فصل اول و نیز مقدمه‌ای بر آغاز فصل دوم، یکشنبه ۱۶ شهریور قابل دریافت خواهد بود.

در این مجموعه که با تحقیق، نگارش و نیز روایتگری سیاوش پاکراه شکل گرفته است، هم‌چون فصل اول پیام لاریان در انتخاب موسیقی، میکس و مسترینگ، مرتضی آکوچکیان در طراحی لوگو و کاورها، لیلا نُقلی در ساخت igtv و آسیه مزینانی به عنوان مدیر پروژه، آن را همراهی خواهند کرد.

فصل دوم این مجموعه، یکشنبه و پنجشنبه هر هفته، ساعت ۱۸ در دسترس علاقمندان به تاریخ اساطیر قرار خواهد گرفت.

* کتاب «نظماهنگ قرآن» منتشر شد

کتاب «نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی» تألیف ابوالفضل خوش‌منش، قرآن‌پژوه و دانشیار دانشگاه تهران، توسط موسسه «متن» منتشر شد.

کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی، تألیف ابوالفضل خوش‌منش را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر کرد. این کتاب شامل چهار فصل است که در فصل اول به نظماهنگ زبان قرآن و هدف از بررسی آن، در فصل دوم به مقوّمات و آثار آهنگ نظم و نثر، در فصل سوم به تأثیر آوای حروف و بیان نمونه‌های قرآنی، و در فصل چهارم به بیانی از نظماهنگ قرآن در آینه آیات و سُور، پرداخته است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «زبان قرآن، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در فراگیری آن باید به‌طور کامل مد نظر قرار گیرد. از جمله خصوصیات هر زبان «آهنگ» آن زبان است که از کمیت و کیفیت ترکیب حروف آن زبان پدید می‌آید و پژوهش حاضر، بر روی نظماهنگ زبان قرآن به عنوان آیتِ مستقیم خداوند و برخوردار از نظماهنگ ویژه و یگانه خود صورت می‌گیرد.»

قرآن مجید، کلام خدای هستی و اندیشه و زبان و زیبایی است که آیات آن سرشار از اندیشه و زیبایی و جلوه‌های درخشان زبان و بیان است. تبیین و تحلیل بُعد آوایی قرآن و نظم آهنگین آن، ویژگی‌های قدسی و آسمانی‌اش را بیشتر برای ما آشکار می‌سازد و فهم و دریافت قلبی حکمت‌ها و لطایف آن کمک می‌کند.

کتاب نظماهنگ قرآن را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) در ۲۴۰ صفحه و شمارگان ۷۰۰ نسخه در بهای ۳۹۵۰۰ تومان، روانه بازار کتاب کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۰، کتابفروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها