موج
کدخبر : ۳۴۳۷۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343712

امشب؛

در نهمین شب از رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه»، امشب شنبه هشتم شهریورماه، مجلس «شهادت امام حسین‌(ع)» مقابل تالار وحدت اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، شامگاه گذشته، جمعه هفتم شهریورماه، در هشتمین شب از رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه»، مجلس «حضرت ابوالفضل‌(ع)» مقابل تالار وحدت اجرا شد.

«حضرت ابوالفضل‌(ع)» نهمین اجرای رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» در هشت شبِ گذشته بود که در دهه اول ماه محرم و پس از اذان مغرب و عشا، توسط «گروه  تعزیه سیدالشهدا(ع)» به سرپرستی احمد عزیزی در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.   

در نهمین شب از رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه»، امشب شنبه هشتم شهریورماه، مجلس «شهادت امام حسین‌(ع)» اجرا خواهد شد.

رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱  تهران در جریان است و «گروه  تعزیه سیدالشهدا(ع)» در طول آن، طی ۱۰ شب، یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه‌های «شاهچراغ(ع)»، «وهب نصرانی»، «طفلان زینب‌(س)»، «حضرت مسلم‌(ع)»، «دو طفلان مسلم‌(ع)»، «حر ریاحی»، «حضرت علی‌اکبر(ع)»، «حضرت قاسم‌(ع)»، «حضرت ابوالفضل‌(ع)»، «شهادت امام حسین‌(ع)» و «بازار شام» را اجرا می‌کنند.

این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و  پروتکل‌ های بهداشتی روی صحنه می‌رود.

برنامه «شبیه‌خوانی در پهنه» به صورت زنده هر شب از سایت اینترنتی نمایش‌نت به آدرس www.namayeshnet.com   پخش می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها