موج
کدخبر : ۳۴۳۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343057

فیلم سینمایی تبعید به کارگردانی ویسار مورینا به عنوان بهترین فیلم جشنواره سارایوو انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسکرین، جشنواره فیلم سارایوو که امسال به دلیل بحران جهانی کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، جایزه قلب بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به فیلم «تبعید» ساخته «ویسار مورینا» کارگردان متولد کوزوو اعطا کرد.

«میشل آزاناویسوس» کارگردان فرانسوی برنده اسکار که امسال ریاست هیات داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم سارایوو را بر عهده داشت از خانه اش در پاریس برنده جایزه اصلی این دوره از جشنواره را اعلام کرد که همراه با جایزه نقدی 16 هزار یورویی خواهد بود.

فیلم سینمایی تبعید که اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس و بخش پانورامای جشنواره برلین رونمایی شده بود، درباره یک مهندس شیمی اهل کوزوو است که در آلمان مشغول به کار است در محل کار مورد آزار قرار میگیرد و دچار بحران هویتی می‌شود.

در سایر بخش ها، جایزه قلب بهترین کارگردانی جشنواره که با جایزه نقدی 10 هزار یورویی همراه میشود به «رو حسنوف» کارگردان اهل کشور آذربایجان برای ساخت فیلم «جزیره درون» رسید و جوایز بهترین بازیگر مرد و زن این رویداد سینمایی هم به ترتیب به «ونجلیس موریکیس» برای فیلم یونانی «حفار» و «ماریا اسکاریچیچ» از کرواسی برای فیلم «کابوس» رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها