موج
کدخبر : ۳۴۲۹۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342965

شب گذشته تعزیه «طفلان زینب (س)» و «وهب نصرانی» به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، شامگاه گذشته شنبه یکم شهریورماه تعزیه «طفلان زینب (س)» و «وهب نصرانی» دومین مجلسی بود که در قالب رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» توسط «گروه تعزیه سیدالشهدا (ع)» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد. این گروه در ادامه به اجرای مجلس «حضرت مسلم‌ (ع)» می‌پردازد.

«طفلان زینب (س)» و «وهب نصرانی» دومین اجرای رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» بود که در دهه اول ماه محرم و پس از اذان مغرب و عشا، توسط «گروه  تعزیه سیدالشهدا (ع)»  به سرپرستی احمد عزیزی در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.  

در سومین شب از رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه»، امشب یکشنبه دوم شهریور، مجلس «حضرت مسلم‌ (ع)» اجرا می‌شود.  

رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱ تهران در جریان است و «گروه  تعزیه سیدالشهدا (ع)» در طول آن، طی ۱۰ شب یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه‌های «شاهچراغ (ع)»، «وهب نصرانی»، «طفلان زینب‌ (س)»، «حضرت مسلم‌ (ع)»، «دو طفلان مسلم‌ (ع)»، «حر ریاحی»، «حضرت علی‌اکبر (ع)»، «حضرت قاسم‌ (ع)»، «حضرت ابوالفضل‌ (ع)»، «شهادت امام حسین‌ (ع)» و «بازار شام» را اجرا می کنند.

این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و  پروتکل‌های بهداشتی روی صحنه می‌رود.

برنامه «شبیه‌خوانی در پهنه» به صورت زنده هر شب از سایت اینترنتی نمایش‌نت به آدرس www.namayeshnet.com پخش می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها