موج
کدخبر : ۳۳۹۲۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339208

پوستر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت امروز یکشنبه 5 مردادماه طی مراسمی با حضور مسئولان جشنواره و چهره های لشگری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت امروز یکشنبه 5 مردادماه با حضور سیدمحمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مهدی عظیمی میرآبادی دبیر جشنواره، امیر سرتیپ شاهین تقی خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی، سرهنگ محمد سزاوار سرپرست سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و هنرمندانی چون انسیه شاه‌حسینی و جهانبخش سلطانی در سالن اسوه برگزار شد.

مهدی عظیمی میرآبادی دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در این مراسم در سخنانی کوتاه گفت: این مراسم، اولین مراسم رسمی از مجموعه برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است که در گستره ای وسیع برگزار خواهد شد. امیدوارم به یمن شهدا، وحدت و همدلی برای دفاع از ولایت و اصول بین همه ما وجود داشته باشد.

وی درباره بخش های جشنواره بیان کرد: فیلمسازان بسیجی، مدافعان سلامت، جشنواره جشنواره‌ها و سینمای سامری از بخش‌های این دوره از جشنواره است.

در ادامه، سیدمحمد یاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح نیز به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اشاره کرد و گفت: این بخش، حرکتی نوآورانه از سوی دبیر جشنواره مقاومت است. بسیج شجره ای طیبه است که وقتی با هنر ترکیب می شود به تعالی روح انسان می انجامد.

وی تاکید کرد: تببین مبانی انقلاب اسلامی، معارف دفاع مقدس و نظریه مقاومت سه ماموریت جشنواره فیلم مقاومت است.

نادری با اشاره به حضور مقتدرانه اقشار مختلف در جشنواره فیلم مقاومت، بیان کرد: بسیج به عنوان تشکلی مردمی و انقلابی یکی از مهمترین آنها است و امیدوارم جشنواره بین المللی فیلم مقاومت این جوشش و جریان مبارک را جهت دهی کند.

انسیه شاه حسینی کارگردان سینما و مدیر بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در مراسم رونمایی از پوستر این بخش در سخنانی گفت: شما مهمان ویژه شهید بزرگوار سردار قاسم سلیمانی هستید چراکه هر جا صحبت از مقاومت است، ما مهمان اوییم. بهترین الگوی یک بسیجی، مردی است که از کشتزارهای سوخته با لبخند می آمد.

وی، بخش فیلمسازان بسیجی را از جذاب ترین بخش های جشنواره قلمداد کرد و افزود: ما هر چه داریم از رویاهایمان داریم، آدم هایی که رویا دارند دست خدا هستند و اگر فیلم می سازند دست تماشاگر را در دست خدا می گذارند.

امیر سرتیپ شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با ابراز خرسندی از حضور در محفل شهدا، گفت: قصد دارم از شهیدان عملیات مرصاد و به ویژه از شهید سپهبد صیاد شیرازی که به وحدت و همدلی بین نیروهای ارتش کمک کرد یاد کنم و در این محفل که با مقاومت گره خورده، به سردار مقاومت شهید سلیمانی ادای احترام می کنم.

وی خاطرنشان کرد: خوشحالم که جشنواره فیلم مقاومت با نام بسیجی و با فرهنگ ایثار و شهادت گره خورده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که جشنواره فیلم مقاومت و همه جشنواره ها زمینه ای برای معرفی قهرمانان وطن باشند.

جهانبخش سلطانی بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این مراسم گفت: سینمای دفاع مقدس، ژانر ملی سینمای ما است؛ سینمایی که حماسه و قدرت قهرمانان ما را به تصویر می کشد.

وی با ذکر خاطره ای از شهید خرازی، ادامه داد: روزی شهید حاج حسین خرازی به دانشگاه اصفهان آمده بود. او با بچه های دانشجوی بسیجی رفاقت داشت. من آن روزها در یک نمایش ایفای نقش داشتم اما تمرین آن طولانی شد. بچه های بسیج دانشجویی مدتی تمرین می کردند اما به جبهه می رفتند و شهید می شدند و آن نمایش متوقف می شد. آنها بازیگرانی بودند که نقش هایشان را زندگی کردند و با شهادتشان به ستاره هایی واقعی تبدیل شدند. شهید خرازی دوست داشت بچه های بسیج دانشجویی در آن نمایش بازی کنند و من هم مصر بودم، اما آن تجربه طور دیگری رقم خورد.

در پایان سخنان سخنرانان، از پوستر بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها