موج
کدخبر : ۳۳۸۶۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338642

هادی مظفری ثبت نام استاد غلامحسین امیرخانی در فهرست ملی نادره‌کاران میراث فرهنگی ناملموس به عنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، ابتدای هفته جاری، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی نامه‌ای خطاب به استانداران تهران و قزوین، ثبت نام استاد غلامحسین امیرخانی را در ردیف گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق ابلاغ کرد.

بر همین اساس هادی مظفری در پیامی نوشته است: خط نستعلیق عصاره نگاه زیبایی شناس انسان ایرانی است، در همه قرون، «نادره کارانی»که دست به قلم بردند و خطی بر جریده هستی به یادگار گذاردند، در یاد و خاطره فرهنگ و بر تارک میراث فرهنگی ما خوش نشسته اند و تبلور هنر ایشان زبان فارسی را رونق بخشید و تماشای شعر و ادب پارسی را به شکوه رسانید.

مظفری در ادامه نوشته است: جناب استاد غلامحسین امیرخانی، از صمیم قلب انتخاب شما را به عنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق تبریک عرض می کنم و از خداوند منان برای شما آرزوی بهروزی و سلامتی دارم. بی تردید سالیان درازی است که هنر خوشنویسی و خط نستعلیق به قلم شما عزت یافته و نام نیکتان خوشنویسی این مرز و بوم را در جهان رونقی دیگر بخشیده است. قلم و نفس شما برای جویندگان هنر خوشنویسی غنیمنت است. پاینده باشید که آبروی خوشنویسی ایران زمین هستید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها