موج
کدخبر : ۳۳۶۹۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336976

در طول دوره انتشار ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، رادیو با تولید ۱۵۳۳۰ دقیقه برنامه آموزشی، بخش عمده‌ای از نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج،  شبکه های مختلف رادیو با هدف کمک به یادگیری دانش‌آموزان، ایجاد عدالت آموزشی و رفع نیازهای تحصیلی در دوران انتشار کرونا، در مجموع با تولید ۱۵۳۳۰ دقیقه برنامه تولیدی در ۴۵۱ برنامه تا پانزدهم خرداد ماه، بخش عمده‌ای از نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان را فراهم کردند.

همچنین تولید برنامه با رویکرد مشاوره تحصیلی و آموزش دروس تخصصی و عمومی در رشته‌های مختلف، راه‌اندازی ستاد آموزش رادیو و ایجاد ظرفیت آموزشی به نام « مدرسه رادیو » در شبکه‌های قرآن، فرهنگ، جوان و نوروز و ایجاد فضای مجازی با عنوان «مدرسه مجازی رادیو» در کنار تولید و پخش بسته‌های آموزشی پس از پخش، از اقدامات رادیو در این دوره بود.

بر اساس این گزارش، شبکه قرآن، از ۱۷ اسفند ماه سال گذشته تا ۳۱ اردیبهشت سال جاری ۲۳۴۰ دقیقه، شبکه نوروز از ۲۸ اسفند ماه تا ۲۲ فروردین ۱۲۰۰ دقیقه، شبکه فرهنگ از ۲۴ اسفند تا ۱۵ خرداد ۶۹۹۰ دقیقه و شبکه جوان از ۱۰ اسفند تا ۱۵ خرداد ۴۸۰۰ دقیقه برنامه تولیدی داشتند که در قالب برنامه‌های گفت‌وگو محور پخش شد.

همچنین از ۱۰۰ درصد تولید و پخش برنامه‌های درسی شبکه‌های رادیویی در طول این مدت، ۱۵ درصد مربوط به شبکه رادیویی قرآن، ۸ درصد مربوط به شبکه رادیویی نوروز، ۳۱ درصد مربوط به شبکه رادیویی جوان و ۴۶ درصد مربوط به شبکه رادیویی فرهنگ است.

در تابستان نیز رویکرد رادیو با توجه به ادامه بحران کرونا توجه به آموزش در قالب سرگرمی و برنامه ریزی برای اوقات فراغتی مبتنی بر حضور در خانه بوده است بر همین اساس شبکه های رادیویی با افزایش برنامه های مسابقه محور و آموزشی و سرگرمی سعی در پر کردن اوقات فراغت شنوندگان به بهترین نحو هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها