موج
کدخبر : ۳۳۴۷۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334743

حجت‌الاسلام امرودی اعلام کرد:

حجت الاسلام میثم امرودی اعلام کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری وارد فاز جدیدی به نام سازمان مجازی شده و برنامه های زیادی برای آن دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،  با موضوع تشریح فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری در ایام شیوع ویروس کرونا و اعلان ویژه‌برنامه‌های فرهنگی هنری فصل تابستان با شعار «شهر خوب، ساختنی است نه یافتنی» در پردیس سینمایی ملت پیش از ظهر امروز دوشنبه دوم تیرماه ۹۹ و در آستانه آغاز دهه کرامت برگزار شد.

در این نشست علی رضا فاطمیان پور معاون فرهنگی و علی رضا زند وکیلی معاون امور هنری این سازمان و روسای فرهنگسراهای مختلف حضور داشتند.

 در ابتدای این نشست سعید صدرائیان، مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با نمایش کلیپ‌هایی که حدود نیم ساعت طول کشید، گزارش هایی از فعالیت های فرهنگی و هنری آنلاین این سازمان در ایام کرونا ارائه داد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین "میثم امرودی" رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: نزدیک به هفت ماه است که تغییر در مدیریت سازمان صورت گرفته است و دوستان می دانند که بنده عادت به «کلنگ زدن» ندارم و معمولا دوست دارم در افتتاحیه ها روبان پاره کنم به این معنی که ختم کار و آغاز بهره برداری را اعلام کنم.

وی با بیان اینکه در گزارش ارائه شده بخش‌هایی مانند پوستر، موشن گرافیک و ... اعلام نشد گفت: در حالیکه تولید بیش از ۱۴۵ هزار اثر در یک فرصت هفت ماهه شاید باورپذیر نباشد اما به کمک دوستان و همکاران سازمان چیزی شبیه معجزه بود و رخ داد.

امرودی ادامه داد: سه عنصر فرهنگ، هنر و رسانه در سازمان مهم است و برخلاف امور تبلیغی تغییر فرهنگی به جنجال نیاز ندارد. هرچه از حاشیه های غیر فرهنگی و هنری به دور باشیم فرزندان ما بیشتر می توانند از این فضایل بهرمند شوند. خیلی مهم نیست که نام سازمان مطرح شود بلکه اینکه بتوانیم این دوران بحرانی را پشت سر بگذاریم اهمیت دارد به عنوان مثال سریال خونمونی با سفارش معاونت اجتماعی شهرداری تهران توسط موسسه تصویر شهر تولید شده است یا محتوای بسیاری اعم از کلیپ، سرود، فیلم های اموزشی، موشن گرافیک و کتابهای صوتی توسط ما و برنامه هایمان تولید شده که شاید کسی نداند منشا آن کجاست.

وی ادامه داد: پردیس سینمایی ملت پیش از کرونا افتتاح شد و‌ افتتاحیه‌های بسیاری در پیش است.

به عنوان مثال بزرگترین پردیس تئاتر بعد از پردیس تهران، در باغ کتاب آماده افتتاح شده است و به محض اعلام آمادگی شهردار تهران بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه از روز چهارشنبه دو فیلم جدید در سینماها اکران خواهند شد از مردم برای حضور در مراکز فرهنگی دعوت کرد و گفت: در کشور تنها پردیس کوروش و پردیس سینمایی ملت از روز گذشته کار خود را آغاز کرده اند. تمام مسائل بهداشتی رعایت شده از قبیل تونل ازن، فاصله گذاری مناسب، فاصله نیم ساعته بین دو سانس و ... هم در حد بالایی رعایت خواهد شد. حتی در این پردیس امکان حضور یک خانوار برای تماشای فیلم با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

امرودی تأکید کرد: همه می دانند که از اول اسفندماه همه مجموعه های ما تعطیل است و ضرر انباشته ای به سازمان تحمیل شد اما همکاران ما با ایثار جبران کردند. ما می توانستیم اقدام به تعدیل نیرو کنیم اما این کار را نکردیم. در این دوران تعطیلی نزدیک به  بیش از هفتاد میلیارد تومان هزینه کرده و ضرر داده‌ایم. اما نیروهای خود را حفظ کردیم. ما همه راه ها را انجام دادیم و ارتباطمان را با شهرداری بهینه کرده ایم. من عادت به بیان مشکلات نیستم اما سعی می کنم راه تامین بودجه را پیدا کنم. شهردار تهران و رییس شورای شهر تهران عضو هیات امنای ما هستند و این یک فرصت است. من مسئول حقوقی و مالی سازمان هم هستم.

وی ادامه داد: کلاسها و جلسات مختلفی در سطح وسیع و گسترده در سازمان فرهنگی هنری شهرداری حقیقی برگزار می شده است که من بعد هم به فعالیت خود با رعایت پروتکل ها ادامه خواهند داد اما  من بعد سازمان فرهنگی هنری جدیدی به صورت مجازی شکل می‌گیرد. بر همین اساس از اول تیرماه همه کلاس‌هایی که داشتیم را به صورت مجازی هم برگزار خواهیم کرد با این تفاوت که همه مردم ایران می توانند از این کلاسها و اساتید درجه یک آنها استفاده کنند، آزمون بدهند و مدرک معتبر دریافت کنند. جدای از آن، این امکان به صورت فراکشوری هم فراهم شده و علاقمندان خارج از کشور هم می توانند از این دوره‌ها استفاده کرده و حتی مدارکی با ترجمه وزارت خارجه برای آنها ارسال خواهد شد که البته زمان بر است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری گفت: در عین حال در کنار سازمان فرهنگی هنری حقیقی و مجازی، سازمان جهادی هم شکل گرفته و اکنون با استفاده از امکانات سازمان، دو هزار چرخ خیاطی در حال تولید ماسک و‌ گان هستند و به این شکل این سازمان حرکات جهادی و مومنانه را انجام می دهد. حتی اگرچه سازمان ما توان ایجاد و راه اندازی فرهنگسرای جدیدی ندارد اما هر منطقه ما در هر هفته در کنار نماز جمعه به نمازگزارن خدماتی را ارائه خواهند داد.

امرودی سپس اعلام کرد: نداشتن مجوز برگزاری نشست های خبری به دلیل شیوع بیماری کرونا انباشتی از کارها و اخبار را ایجاد کرده بنابراین باید بگویم که «شورای اندیشه ورز» در سازمان شکل گرفته است و اساتید معتبری در آن حضور دارند و در حوزه های مختلفی چون محیط زیست، خانواده، مهدویت و ... تشکیل جلسه داده و سیاستگذاری می کنند. بر همین اساس با تقسیم کار در سطح تهران شبکه سازی و انجام کارهای تلفیقی را آغاز کرده ایم. تهران می تواند بر همه کشور موثر باشد و ما هم ارتباطمان را با شورای استانها برقرار کرده ایم.

نشست خبری حجت‌الاسلام امرودی

وی ادامه داد: تغییرات و تنوع تغییرات بالا رفته و مقاومت در مقابل آن کم شده است. در حالی که هیچ کس از سازمان جدا نخواهد شد، اما همه زیر مجموعه های خود را مورد بازنگری قرار خواهیم داد و سیاست‌های کلان ما نوشته شده و به تصویب هم رسیده است. 

حجت‌الاسلام امرودی اعلام کرد: عنوان جدید «شهر آموخت» برای بخش آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انتخاب شده است.

وی سپس به برخی از برنامه های در نظر گرفته شده برای تابستان اشاره کرد و گفت: دهکده نوجوان پلاس، جشنواره ۶و ۷، تهران گشت، جشنواره های شادی که در پارک ها برگزار خواهد شد. کتابستان و کتابگرد هدهد، مجموعه مطالب اموزشی در مورد کتابخوانی کودک و نوجوان، پاتوق کتاب، دوره مجازی کتابخوانی، جام کتابخوانی کودک و نوجوان و باشگاه های کتابخوانی، مسابقه کتابخوانی مجازی مناسبتی، کنابخوان کوچک و .... پویش مردمی کتابخوانی، پیشنهاد کتابهای کار آفرینی به مناسبت سال جهش تولید از جمله فعالیت های در نظر گرفته شده برای تابستان است.

در ادامه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: تا کنون در مورد تولید فیلم سینمایی حاج قاسم سلیمانی با دو کارگردان صحبت شده است و دست کم در چهار جلسه حضور داشته ام و تا جایی که اطلاع دارم ابراهیم حاتمی کیا مشغول بررسی زوایای مختلف زندگی سردار سلیمانی است چرا که از ابعاد مختلف می توان به این سردار شهید پرداخت. ما هم نگاه خودمان را داریم اما فعلا اجازه بدهید که در مورد زاویه دید خودمان صحبت نکنیم. مهم این است که حاج قاسم را به یک جا و یک فیلم محدود نکنیم.

وی افزود: در سند راهبردیمان چهار بخش تولید، توزیع تبلیغ و مصرف داریم در ابتدا با تولید شروع کردیم و به مدت یک ماه است که به مصرف ورود پیدا کرده ایم. 

حجت الاسلام امرودی در پاسخ به خبرنگار موج در مورد نحوه همکاری افراد صاحب ایده با سازمان گفت: آموزه های قرآنی به ما می گوید که برای کار فرهنگی جا و نیرو نیاز است و الزاما وجود پول کارگشا نیست.اولویت اول ما در سازمان تامین هزینه های جاری چون حقوق پرسنل و هزینه های نگهداری اماکن است و اگر همه بودجه درنظر گرفته شده را به ما بدهند تنها برای پنج ماه جوابگوی این هزینه ها است و ما باید با امکاناتی که داریم کسب درآمد و فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: حمایت تنها مالی نیست و امکانات و فضاهای ما هم جزو حمایت های ما محسوب می شود. بنابراین اگر افراد علاقمند ایده هایی بیاورند که از این امکانات بهره ببرند و کار فرهنگی کنند و حتی از دل آن بهره مالی هم ببرند استقبال می کنیم. بزرگی می گفت هدایت و ضلالت یک راه دارند و ما باید به اقتصاد فرهنگ و هنر توجه کنیم. 

امرودی تأکید کرد: به شدت معتقدیم در حوزه کتاب و بافت فرسوده و کمک به هنرمندان باید از سوی دولت هزینه شود اما چنین نقدینگی‌ای از سوی شهرداری و دولت به ما داده نشده و بنابراین توقع چنین حمایتی هم از ما نباید داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها