موج
کدخبر : ۳۳۲۶۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332642

اولین سریال ساخته شده توسط مصطفی کیایی در قالب صادرات فرهنگی تولیدات شبکه نمایش خانگی این‌بار به کردستان عراق می رود.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که سریال هم گناه به کارگردانی مصطفی کیایی ، با ورود به فصل دوم انتشار به یکی از مهمترین و پرمخاطب‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی در سال‌های اخیر تبدیل شده است، حالا با صادرات فرهنگی به کردستان عراق در مهمترین شبکه تلویزیونی این کشور نیز به نمایش درخواهد آمد. 

هم‌گناه با بازی بازیگران  همچون پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، محسن کیایی و حبیب رضایی با روایت داستانی پر رمز و راز از خانواده بزرگ صبوری، در بهمن ماه سال ۹۸ به سرمایه گذاری دو سرویس وی‌اودی فیلیمو و نماوا وارد شبکه نمایش خانگی و پخش آنلاین در این پلتفرم‌ها شد.

روند صعودی استقبال از این سریال و همچنین روند پرکشش روایت داستان خانواده صبوری، رفته رفته این سریال را به یکی از مهمترین سریال‌های چند سال اخیر شبکه نمایش خانگی تبدیل کرد. هم‌اکنون و با گذشت ۱۳ قسمت از این سریال، توجه شبکه‌های تلویزیونی مهم بین‌المللی نیز به هم‌گناه جلب شده و در مهمترین این اتفاق‌ها شبکه کُردسِت میزبان پخش هم‌گناه خواهد بود. این صادرات فرهنگی درحالی اتفاق می‌افتد که پس از سریال شهرزاد، هم‌گناه دومین سریال ایرانی با کیفیت جهانی است که به سرمایه‌گذاری پلتفرم‌های وی‌اودی قابلیت رقابت با تولیدات خارجی و پخش در شبکه‌های بین‌المللی را پیدا کرده است. 

سطح کیفی بالای سریال هم‌گناه، قصه‌پردازی و محتوای خانوادگی این سریال به علاوه ایفای نقش بازیگران مشهور سینما و تلویزیون ایران از جمله عواملی است که شبکه کردست را به خرید و انتشار این محتوا علاقه‌مند کرده است. این شبکه که از سال ۲۰۰۰ میلادی در کردستان عراق فعالیت خود را آغاز کرده است، هزاران بیننده کردزبان از سراسر جهان دارد و حالا محصولی به سرمایه‌گذاری فیلیمو و نماوا را برای بینندگانش به نمایش می‌گذارد. 

با افزایش مخاطبان شبکه نمایش خانگی، اضافه شدن سرویس‌های وی‌اودی به سبد فرهنگی خانواده‌ها و نیز گسترش فرهنگ تماشای آنلاین، فیلیمو و نماوا با سرمایه گذاری در ساخت سریال‌ها سعی در افزایش سطح کیفی محتواهای شبکه نمایش خانگی دارند. این سیاستی است که از ابتدای فعالیت سرویس‌های وی‌اودی در ایران از سوی این دو پلتفرم به کار گرفته شده و در آینده نزدیک نیز شاهد عرضه سایر تولیدات حمایت شده توسط فیلیمو و نماوا در شبکه نمایش خانگی خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها