موج
کدخبر : ۳۲۹۶۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329677

مسعود شجاعی طباطبایی به موج خبر داد:

سید مسعود شجاعی طباطبایی از اتمام کار داوران خارجی و نهایی شدن آراء داوران ایرانی مسابقه کاریکاتور ما کرونا را شکست می دهیم تا پایان این هفته خبر داد.

سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر و یکی از داوران مسابقه ما کرونا را شکست می دهیم در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج در مورد آخرین وضعیت داوری این مسابقه گفت: همانطور که پیش از این هم اعلام شده، 4200 اثر از 88 کشور در این رقابت حضور دارند که سهم ایران با ایران با ۴۳۶هنرمند بیش از همه است و ترکیه ۸۲، چین ۷۲ ، هند  ۷۵ ، اندونزی با ۷۰ ، برزیل با ۴۸، روسیه با ۳۰، صربستان با ۲۶ و اوکراین با ۲۵ هنرمند در رتبه های بعدی بیشترین شرکت کننده قرار گرفته اند.

وی افزود: تا کنون چهار داور خارجی این رقابت بین المللی شامل اری اوزبک از ترکیه، لیوی وانگ از چین، نیکلاو ورونتسوف از روسیه و مارسیو لیته از برزیل، آرائ خود را اعلام کرده اند و  چهار داور ایرانی که شامل بهرام عظیمی، محمدحسین نیرومند، خودم و نماینده دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می شود، تا پایان این هفته نتایج نهایی قضاوت خود را اعلام خواهند کرد.

طباطبایی در مورد زمان و نحوه برگزاری اختتامیه اظهار داشت: زمان اختتامیه هنوز مشخص نیست و بعد از چاپ کتاب جشنواره مشخص خواهد شد. گرچه با توجه به شرایط بوجود آمده، از برگزاری حضوری مراسم اختتامیه منصرف شده ایم و آن را به صورت آنلاین اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا کنون تعدادی از داوران ما فیلم خود حاوی نظراتشان در مورد این رویداد را برای استفاده در اختتامیه ارسال کرده اند. در مدت زمانی که کارهای آماده سازی کتاب پیش می رود ما مقدمات اختتامیه آنلاین را هم فراهم خواهیم کرد و تصمیم داریم که  ساعتی را اعلام کنیم که همه در جهان امکان تماشای آن را داشته باشند.

مسعود شجاعی طباطبایی در مورد تعداد آثاری که به کتاب راه خواهند یافت گفت: در کتاب 300 اثر به عنوان آثار منتخب چاپ خواهند شد.

شایان ذکر است فراخوان مسابقه ما کرونا را شکست می دهیم در 13 اسفندماه 1398 منتشر شد و هنرمندان حدود 40 روز فرصت داشتند که آثارشان را برای آن ارسال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها