موج
کدخبر : ۳۲۶۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326711

اتحادیه جهانی علمای مسلمان:

اتحادیه جهانی علمای مسلمان اعلام کرد روزه گرفتن تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از القدس العربی، اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ویروس کرونا تاثیری بر روزه گرفتن ندارد.

در این بیانیه آمده است: شرایط جهان را در سایه گسترش ویروس کرونا رصد می‌کنیم به ویژه آنکه جهان اسلام به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: حرف و حدیث‌های نادرست در خصوص روزه ماه رمضان در سایه گسترش ویروس کرونا افزایش یافته است به طوری که از این مسئله به عنوان بهانه‌ای برای روزه نگرفتن استفاده می‌شود.

در این بیانیه تاکید شده است: شبهه‌ای ایجاد شده در خصوص اینکه ویروس کرونا بر سیستم ایمنی بدن در زمان روزه داری تأثیر می‌گذارد اما باید گفت که روزه ماه رمضان از مهمترین ارکان اسلام است و جز وظایف فردی به شمار می‌رود مگر آنکه شخص مورد نظر بیمار، باردار، مسن و یا در سفر باشد.

در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است: پژوهش‌های علمی از سوی دانشمندان مسلمان و غیر مسلمان نشان می‌دهد که روزه سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی‌کند بلکه برای آن مفید است.

این اتحادیه از دولت‌های عربی و اسلامی خواست دست به آشتی فراگیر و توقف درگیری‌ها به ویژه در ماه مبارک رمضان و کنار گذاشتن اختلافات بزنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها