موج
کدخبر : ۳۲۶۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326546

در گفتگو با موج مطرح شد؛

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی توضیحاتی در مورد کنسرت های آنلاین تالار وحدت ارائه کرد.

امید صدیق مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی در گفتگو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری موج در مورد برگزاری کنسرت های آنلاین در تالار وحدت گفت: با توجه به اینکه نزدیک به دوماه است که جامعه با شیوع بیماری کرونا و شرایط ویژه به وجود آمده درگیر است و یکی از اولین بخش هایی که با تعطیلی روبرو شد، فعالیت های فرهنگی و هنری بود و امکان ارتباط مستقیم هنرمندان و مخاطبان دیگر وجود نداشت؛ بنیاد رودکی در این مدت سعی کرد که از فضای مجازی استفاده کند و این ارتباط را برقرار کند.

استقبال جهانی از اجرای ارکستر ملی 

وی افزود: در همین راستا،  ارکسترهای ما در این مدت در فضای مجازی فعال بودند و نوازنده های ارکستر ملی و سمفونیک به صورت مداوم تک نوازی هایی داشتند و این مساله بر روی شبکه های اجتماعی بنیاد رودکی نشر پیدا می کرد. قطعه «سبکبال» اثر زنده یاد حسین دهلوی هم یک کار دیگر بود که توسط ارکستر ملی در همین فضا آماده و منتشر شد که بازتاب خیلی خوبی هم داشت و حتی مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت. ما برنامه های دیگری هم در همین زمینه در دستور کار داریم.

امید صدیق مدیر روابط عمومی بنیاد رودکی

هنرمندان برای برگزاری کنسرت آنلاین وجهی دریافت نمی کنند

صدیق ادامه داد: با توجه به اینکه تالار وحدت مرکز اصلی اجراهای فاخر موسیقی در کشور است و تجربه ای هم که از اجراهای آنلاین در ایام عید وجود داشت، ما به این سمت رفتیم که علاوه بر اجراهای پاپی که در برج میلاد برگزار شد در تالار وحدت به اجرای موسیقی های فاخر سنتی بپردازیم. شب گذشته اجرای اول از این دست توسط پرواز همای برگزار شد و امشب هم کنسرت گروه وزیری، کیوان ساکت و وحید تاج را خواهیم داشت.

پرواز همای

وی با تاکید بر اینکه بنیاد رودکی درصدد است تا این روند را به طور مستمر ادامه دهد، در مورد نحوه انتخاب هنرمندان و برنامه ریزی برای این اجراها، گفت: همانطور که پیش از این هم اعلام کرده ایم این موارد ابتدایی با پیشنهاد هنرمندان و در راستای مسئولیت اجتماعی آنها و بنیاد صورت گرفته است و هم اجرا و هم تماشای آن به صورت رایگان و بدون دریافت وجه صورت پذیرفته است. ما آمادگی اجرای رویدادهای دیگر را داریم و  هر برنامه دیگری برای آینده داشته باشیم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی بنیاد رودکی در مورد تعداد تماشاچیان اولین کنسرت آنلاین تالار وحدت گفت: از این رویداد استقبال خوبی شد که در مورد تعداد مخاطبان پس از بررسی فنی اطلاع رسانی می شود. 

تماشای کنسرت آنلاین مانند اجرای حضوری است 

وی تاکید کرد: امکان تماشای این کنسرت ها، همانند یک کنسرت عادی و سایر کنسرت های آنلاین، تنها به صورت همزمان و آنلاین وجود دارد و امکانی برای بازبینی آن با تاخیر وجود ندارد؛ بنابراین اگر علاقمندانی هستند که دوست دارند از برنامه درنظر گرفته شده استفاده کنند باید در زمان اعلام شده به رسانه های اعلام شده مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها