موج
کدخبر : ۳۲۵۳۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325337

امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریکی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

به آواز پر جبرئیل می ماند آنگاه که دل از حضیض خاک بر می کشد و ترنم افلاکی خویش را در پرنیان نقش و رنگ و خیال می پیچد و راه به خانه ی دوست می جوید و مسیر آسمان می پوید.

هنر را میثاق شگفتانه ای است در این سوی ابدیت که زلال حقیقت را چونان نوشدارویی در جام دستان خویش میریزد تامگر  زخم غربت انسان در فراق معشوق ازلی را تسکین دهد. هنری برخاسته از دل که پژواک بیقراری خاک است در بهاران ذوق و اندیشه که ساقه های معرفت را میرویاند تا در بهشت زیبایی خویش ، دلها را به روضه ی رضوان برساند.

هنری که از قفس تعلقات خویش رهاست و جانها را میرهاند . هنری که در سبوی معرفت و عشق، جان خویش را پروده است تا دلها را بپرواند . 

هنری برخاسته از نور که دست می یازد تا مگر دنیای شب الود را به صبح حقیقت برساند و حقیقت چیست جز نور لایزال الهی که هر آنکس در آن غرق شود ، به ساحل نجات میرسد. 

هنری که صدای بیداری جهان را می‌شنود و آواز گر تصنیف رهایی از ظلمت طاغوت است . هنری که همگام با کودکان فلسطین، سنگ در مشت میگیرد و همقدم با مردان یمن، اویسان قرن را به جهادی دیگر فرامیخواند. 

هنری که گواه رنجهای بشر است در سیاهی رقص شمشیر جهالت و غفلت.

هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده اتد. هنری که این روزها چنان از  داغ سرداری بزرگ لبریز است که از نفسهایش، اتش بر هیمنه ی استکبار خواهد افتاد.

هنر انقلاب ، هنر بی دردان و مرفهان نیست . هنر درد است . دردی که این روزها در ریه های جهان فریاد می‌کشد و در جستجوی آخرین منجی، بیقرار و منتطر ایستاده است و علم بر دوش گرفته است تا در ساعت قرار ، پا در رکاب عشق به  جهاد اکبر برسد.

این است روایت هنر انقلاب که روایت فتح است به پرچمداری آوینی های زمان که با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم افرین و پر اقتدار ایستاده است .

سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی را گرامی میداریم و روز هنر انقلاب و روز بسیج هنرمندان را به هنرمندان بسیجی تهنیت عرض میکنیم.  امیدواریم در سالی که با نام جهش تولید مزین شده است ، در  به تحقق رسیدن این آرمان انقلابی، با جهادی هنری به میدان بیاییم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها