موج
کدخبر : ۳۱۸۳۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318366

سرهنگ رضا‌دوست در چهارمین روز از نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از این رویداد فرهنگی بازدید و بر بهسازی پوشاک مدارس و اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ، در نخستین ساعات چهارمین روز از برگزاری این دوره از جشنواره مُد و لباس فجر با حضور در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو از بخش‌های گوناگون این جشنواره بازدید کرد.

در این بازدید که سیده مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مهدی محمودی؛ دبیر بخش فرهنگی، انجمن‌ها و مؤسسات جشنواره مُد و لباس فجر و حمیدرضا نیک‌طبع؛ دبیر بخش صنعت این دوره از جشنواره نیز رضادوست را همراهی می‌کردند، رئیس پلیس نظارت بر اماکن ناجا با حضور در بخش مؤسسات، توضیح برخی از غرفه‌داران در مورد وضعیت تولید و موانع پیش‌رو شنید. 

وی همچنین با حضور در بخش نمایشگاهی جشنواره، ضمن بازدید از ویترین های ملی نمایشگاه که بخشی از آن اختصاص به البسه فرم قوای نظامی و انتظامی داشت، در جریان برپایی کارگاه خلاق انجمن پوشاک مدارس ایران که با حضور برخی دانش آموزان در حال برگزاری بود، قرار گرفت و در ادامه از غرفه اتحادیه خیاطان زنانه و مردانه بازدید کرد.

رضادوست از برگزاری کارگاه انجمن پوشاک مدارس که در آن برخی از دانش‌آموزان به نمایندگی از این قشر، خواسته‌ها و مطالبات بحق  خود را در زمینه طراحی و تولید لباس فرم مدارس بیان کردند، ابراز خرسندی کرد و گفت: این اتفاق باید خیلی پیش از این می‌افتاد، اما جای خوشحالی است که شاهد ایجاد چرخه هدفمند طراحی و تولید لباس فرم و روپوش مدارس هستیم که به دلیل برخی ناهنجاری ها، موجب دلزدگی و انزجار دانش‌آموزان از آن شده است چرا که نه در جنس پارچه و نه در نوع طراحی این البسه کارشناسی چندانی صورت نمی گیرد.

وی همچنین با حضور در بخش مسابقه زنده «از ایده تا اجرا» نهمین جشنواره مد و لباس کشور در جریان توضیحات مسئولان این بخش قرار گرفت و ابراز امیدواری کرد که محصولات خروجی چنین کارگاه‌هایی که در آن باور ایرانی ـ اسلامی جاری و هویداست از طریق مجرا و فرایندی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تا با الگوبرداری از آنها و تولید انبوه تا اندازه زیادی ناهنجاری پوششی که به ویژه در جامعه بانوان شایع هست، برطرف شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها