موج

اختتامیه جشنواره فیلم عمار؛

مراسم اختتامیه دهمین جشنواره فیلم عمار عصر جمعه 20 دی ماه با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، اختتامیه دهمین جشنواره فیلم عمار در تالار اندیشه حوزه هنری در حال برگزاری است.

مراسم اهدای جوایز به برگزیده ها پس از قرائت قرآن آغاز شد.

در بخش رویای ایرانی دو لوح افتخار به مستندهای توان دفاعی به کارگردان علی طادی و ناجی کرون به کارگردانی مسعود کارگر تعلق گرفت. فانوس این بخش نیز به فیلم مخترع آهنی کاری از محمد جواد رییسی رسید.

در بخش همت مومنانه، لوح افتخار به مستندهای بازار تزارها به کارگردانی محسن مقصودی مهدی فریدی و فیلم درکنار هم به کارگردانی مجتی خیام الحسینی اهدا شد. همچنین، در این بخش دو فانوس به مستندهای وطن آرزوها به کارردانی مهدی فارسی و به یکی از ما به کارگردانی امیر عسگری اهدا شد.

در بخش مستند حافظه ملی لوح افتخار اول به آن شش نفر به کارگردانی محمد مهدی یزدان پرست اهدا شد. دیگر لوح افتخار این بخش به فیلم روایت رهبری به کارگردانی مهدی نقویان رسید. در این بخش، با نظر هیات داوران دو فانوس اهدا شد که این فانوس ها را فیلم های پدر طالقانی به کارگردانی محمد علی محمد دوست و امتحان به کارگردانی سجاد ریاحی رسید.

در ادامه و در بخش پایش و پالایش اجتماعی نیز سه لوح افتخار به مستندهای امیدیه به کارگردانی علی زهیری، قصه‌های همیشگی به کارگردانی بابک مجیدی و رویای آجری به کارگردانی داوود مرادیان اهدا شد. فانوس این بخش به مستند خصوصی سوزی به کارگردانی محسن اسلام‌زاده تعلق گرفت. اسلام زاده پس از دریافت این جایزه در سخنانی با بیان اینکه هفته سختی را پشت سر گذاشتیم، با اشاره به سخنان مایکل مور خطاب به او گفت: مایکل مور ایرانیان را همراهی کرد و خطاب به مقام معظم رهبری گفت که اجازه دهیم جامع آمریکا این مساله را با آرامش حل کند. می‌خواهم بگویم نمی ‌توان با آرامش مشکل جامعه آمریکا را حل کرد. به خاورمیانه سر بزنید و از کشورهای منطقه مستند بسازید.

فانوس دوم این بخش به مستند سقف آرزوها به کارگردانی علی سلطانی وش اهدا شد.

در ادامه، مادر شهید حسین غلام کبیر و مادر شهید کریمی، برادر حاج محمود کریمی، در این بخش برای اهدای جوایز در کنار هیات داوران روی صحنه آمدند.

لوح افتخار به مستند مرثیه‌ ای از انجیل ساخته محمدهادی نعمتی اهدا شد. فانوس این بخش هم به مستند آقای تغییر به کارگردانی مهدی انصاری رسید.

در بخش مستند مدافعان حرم هم ابتدا پیغام شاعر عرب زبان عبداللطیف یحیی خوانده شد و سپس فانوس این بخش به مستند شیرینی شام به کارگردانی علیرضا باغشنی اهدا شد.

لوح تقدیر این بخش به مردان زندگی به کارگردانی یحیی رضایی اهدا شد.

در بخش ملت قهرمان، فانوس بهترین مستند به خاطرات موتور سیکلت ساخته امیرحسین نوروزی اهدا شد.

در بخش جنگ نرم، سه لوح افتخار به مستندهای پایان بازی به کارگردانی سید حامد قاسمی و علی رهجو، پشت کوهای بلند به کارگردانی یزدان کیانی و محیا ساخته محمد عقیلی تعلق گرفت. همچنین جایزه ضد آمریکایی ترین اثر دهمین دوره جشنواره پایان بازی سید حامد حسینی و علی رهجو اهدا کرد.

همچنین، فانوس این بخش به مستند باشگاه شهرت به کارگردانی محمدحسن یادگاری تقدیم شد.

محسن یزدی در بخشی از این برنامه گفت: ممکن است در زندگی هر کدام ما فراز و نشیب هایی وجود داشته باشند. یکی از این برادران ما وحید جلیلی است که عمار را به واسطه پیگیری های ایشان داریم. اتفاقاتی افتاد که شاید کمی ناگوار بود و من به عنوان برادر کوچکتر ایشان فکر می کنم که کاری را که فکر کنند درست است انجام می دهند و هیچ توجهی به هزینه های مترتب بر آن توجهی ندارند.

در ادامه برنامه نوبت به تقدیر از محمدرضا سرشار رسید.

محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری پشت تریبون قرار گرفت و گفت: آقای سرشار حق بزرگی بر گردن ادبیات انقلاب اسلامی دارد و بارها باید برای ایشان چنین مجالسی برگزار و تقدیر شود من به همین مناسبت به دست اندرکاران جشنواره عمار تبریک می گویم.

وی افزود: او بیش از 150 کتاب نوشته که بیش از شش میلیون تیراژ داشته است که آثاری ماندگاری به حساب می آید. ایشان برج عاج نشین نبوده و مسئولیت اجتماعی اش را به نحو احسن انجام داده است.

مومنی گفت: کتاب های ایشان بویژه در حوزه تاریحخ اسلام، مثل آنک یتیم نظر کرده به چندین زبان ترجمه شده است و در کشورهای عربی مورد توجه ادبا قرار گرفته است.

محمدرشا سرشار هم گفت: همیشه وقتی فتنه های بزرگ بر مردمی نازل می شود باید منتظر فرج های بزرگ هم باشند که خیلی هم از هم فاصله ندارد. جهان اینگونه آفریده شده که شیطان و انسان باشند و انسان در کشمکش با او به رشد برسد در هر مبازره هر دو طرف آسیب می بینند و اگر تنها یک دقیقه بیشتر استقامت کنیم برنده این ماجرا خواهیم بود.

در ادامه، اسفندیار شهیدی، محمد سرشار، سلیم غفوری و نادر طالب زاده به روی سن آمدند تا هدایای محمدرضا سرشار را اهدا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها