موج

عزت الله رمضانی‌فر در گفتگو با خبرگزاری موج:

بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که در جدیدترین اثر سینمایی حمید نعمت الله حضور دارد آن را یک فیلم بی نظیر دانست و گفت: امیدوارم که به خاطر این فیلم سیمرغ فجر را بدست آورم و آینده کاری مطمئن تری داشته باشم.

عزت الله رمضانی‌فر بازیگر سینمای ایران در مورد حضورش در فیلم سینمایی قاتل و وحشی حمید نعمت الله گفت: حضورم در این فیلم باعث شد که سه پیشنهاد دیگر را از دست بدهم و نه امکان حضور در فیلم لامینور داریوش مهرجویی را پیدا کردم و نه فیلم سینمایی خروج ابراهیم حاتمی کیا و حتی فیلم آقای اطیابی را هم از دست دادم.

وی تصریح کرد: اجازه پرداختن به داستان فیلم را ندارم، اما می توانم بگویم که در این فیلم افرادی همچون لیلا حاتمی، امین حیایی، شهرام حقیقت دوست، ستاره اسکندری و دوستان دیگر حضور دارند.

رمضانی فر در مورد ویژگی این اثر در آن گفت: من فکر می کنم که این فیلم، کار بسیار نویی است که فکر می کنم تا امروز کسی در سینمای ایران چنین ژانری را کار نکرده است.

فیلمبرداری قاتل و وحشی به پایان رسید

وی افزود: تصویربرداری این اثر حدود چهار ماه طول کشید و دو روز قبل به پایان رسید. به نظر من اثری است که در جشنوره فیلم فجر امسال بسیار دیده خواهد شد چرا که ژانر انتخاب شده در بین آثار کارگردانان دیگر بی نظیر است.

این بازیگر پیشکسوت در مورد ویژگی های نقش خودش و دلیل پذیرش آن گفت: من از قبل شنیده بودم که این نقش ویژه ای است و حمید نعمت الله حساسیت خاصی درمورد آن دارد. من توسط بابک اسکندری فرزند عبدالله اسکندری، به آقای نعمت الله برای این نقش پیشنهاد شدم و بعد از صحبتی که با ایشان داشتم، به این پروژه پیوستم.

وی تاکید کرد: این کاراکتر تا دقایق پایانی فیلم در آن حضور دارد.

از نقش های سخت خوشم می آید

عزت الله رمضان فر با بیان اینکه این نقش هیچ شباهتی به کارهای قبلی اش ندارد، گفت: من از انجام کارهای سخت استقبال می کنم و آنها را دوست دارم چرا که باعث می شود تا من سعی کنم آن را به شکل خوبی اجرا کنم. بنابراین دوست ندارم که نقش آسان باشد و چند تا اسم و یک روایت معمولی برایم جذاب نیست. حتی خانم هایده صفی یاری که تدوین فیلم قاتل و وحشی را به عهده دارد بعد از دیدن تصاویر گرفته شده گفته بوده که رمضان فر تا کنون چنین نقشی را بازی نکرده است.

وی در مورد شیوه بازی گرفتن حمید نعمت الله گفت: به دلیل اینکه من بازیگر تئاتر بودم به من اعتماد داشتند و من را رها می کردند و شاید آن چیزی که من بازی می کردم را کمی رتوش می کردند. آقای مهرجویی هم هنگام ساخت فیلم گاو همین گونه رفتار می کرد. البته آقای نعمت الله بسیار وسواس به خرج می دادند و برداشتها تکرار زیاد داشتند و از زوایای مختلف، فیلمبرداری می شد که البته همین هم باعث کند شدن کار و طولانی شدن پروسه تولید شد.

به خاطر ریش از فیلم اطیابی باز ماندم

بازیگر فیلم سینمایی قاتل و و حشی ادامه داد: حتی در این اواخر من سه جلسه فیلمبرداری دیگر داشتم که آقای اطیابی مرا به کار دعوت کردند اما به دلیل اینکه از من می خواستند که محاسنم را اصلاح نکنم و ریش داشته باشم، به رغم اینکه جلسات کاریم در فیلم قاتل و وحشی شب بود و امکان حضور در کار دیگری در طول روز را داشتم، نتوانستم در آن پروژه حضور پیدا کنم و به جای من محمدحسین لطفی ایفای نقش می کند.

وی در مورد نحوه دست یابی به جزییات نقش گفت: من نیاز به تحقیق زیادی نداشتم و خودم جزییات نقش را پیدا کردم و ظاهرا آقای نعمت الله هم خیلی راضی بوده اند.

عزت الله رمضانی فر در پاسخ ب این سوال که آیا علاقمند است که برنده سیمرغ جشنواره فیلم فجر باشد گفت: البته که علاقمندم و حتی اینطور که از همکارانم در این فیلم شنیده ام با توجه به نتیجه و کیفیت کار شاید شانس بالایی هم برای چنین جایزه ای داشته باشم.

این بازیگر پیشکسوت تصریح کرد: فکر می کنم جدای از ارزش معنوی این جایزه، تاثیرات مثبتی همچون پرکار شدن و افزایش دستمزد دریافت کننده از مزایای آن باشد و اگر چنین جایزه ای را کسب کنم حتما می گویم که از دست دادن سایر کارها را و این تلاش و حضور در فیلم سینمایی قاتل و وحشی ارزشش را داشت تا آینده تامین تر و مطمئن تری داشته باشم.

«قاتل و وحشی» به نویسندگی معصومه بیات تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید نعمت‌الله و سرمایه گذاری محمدصادق رنجکشان، سومین همکاری حمید نعمت‌الله با لیلا حاتمی بعد از دو فیلم موفق «بی‌پولی» و «رگ خواب» است. امین حیایی نیز بعد از فیلم سینمایی شعله‌ور دومین همکاری خود با این کارگردان را در این کار متفاوت که براسا آنچه اعلام شده در ژانر جنایی است، تجربه می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها