موج
کدخبر : ۳۰۳۶۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-303663

در نشست خبری سریال ستایش ۳ عنوان شد

نشست خبری فصل سوم ستایش با حضور کارگردان و تهیه کننده و تعدادی از بازیگران از جمله داریوش ارجمند، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تلویزیون خبرگزاری موج نشست خبری سریال ستایش (فصل۳) با حضور آرمان زرین‌کوب تهیه کننده، سعید سلطانی کارگردان، داریوش ارجمند، قربان نجفی، مهدی میامی بازیگران سریال با بیش از  پنجاه و پنج دقیقه تاخیر  به بهانه حضور در سامانه ۱۶۲ برگزار شد.

سعید سلطانی در مورد نقش منفعل «محمد» گفت: اتفاقا بیشترین تاثیر را محمد در این فصل بر روی حشمت فردوس داشت. به نظر من محمد یکی از ارکان اصلی این فصل بود.

وی در مورد انتخاب تیتراژ پایانی افزود: ما به عنوان یک پتانسیل از دو وجه یک خواننده جوان و خوب و یک متن خوب و اصیل در تیتراژ پایانی استفاده کردیم و باعث جذب و درگیر شدن مخاطب شد و به نظرم کار درست را انجام دادیم.

سلطانی ادامه داد: مطمئنا سازمان سینمایی یک واحد شعر و موسیقی دارد که بر کار نظارت داشته است. اما قبل از اینکه یک پیام و مضمون شنیده شود باید مخاطبی باشد که به آن گوش کند و این تیتراژ این ویژگی را داشت.

سلطانی در مورد نهادینه شدن خشونت در سریال های تلویزیون گفت: در کنار هر سیاهی باید یک سفیدی هم وجود داشته باشد و در سریال تلویزیونی در کنار خشونت ها، گذشت و خوبی را هم نشان دادیم و ضمن نشان دادن افراد بد، بدون جانبداری از آنها، بخشش را نشان دادیم.

وی افزود: ما هم با تیره نمایی مخالفیم و منتقد آن هستیم و ستایش را از آن مبرا بدانید. مجموعه ای مانند ستایش اجازه نمایش صحنه های اکشن نداریم تا احساسات طیف وسیعی از مخاطبان جریحه دار نشود.

سلطانی در مورد ایرادات کارگردانی در این سریال گفت: این ایرادات را می پذیریم و شاید به سختی کار فشرده و گستردگی لوکیشن ها و اشتباهات من یا دستیارانم و یا منشی صحنه بر می گردد که بابت آن عذر خواهی می کنیم. اما دیدم که کسی نوشته بود «انحرافات ستایش»! که این را قبول ندارم.

وی در مورد انتقاد از منطق فیلمنامه افزود: اگر تعداد افراد مجرد در این سریال زیادند دلیل تجردشان مشخص است. ما سعی کردیم بحث ازدواج زنان سرپرست خانوار را در این سریال مطرح کردیم. 

این کارگردان در مورد دلیل نشان داده نشدن بیمه شدن بار لنچ گفت: خسارات را حشمت فردوس از ناحیه بیمه تامین کرده بود و قصه ما ایجاب نمی کرد که چنین تصویری را نشان دهیم.

حمید خواجه نژاد هم افزود: بیمه ناوگان ترابری اجباری است و یک قانون است.

داریوش ارجمند گفت: حشمت فردوس شخصیت پیچیده ای است و برای تحلیل این سریال و این کاراکتر باید یکبار دیگر از قسمت اول فصل اول این سریال را تماشا کرد نه اینکه دید.

این بازیگر ادامه داد: در این سریال حشمت فردوس بر سبک زندگی خاصی تأکید که داشت که دیدگاهش را از معاینه بی واسطه جامعه بدست آورده است.

وی افزود: انسانها در حال شدن است و دنیای ما هم در حال شدن است. افراد خشت دیوار نیستند که همیشه یک جور باشند و کاراکترهای این سریال هم در حال شدن است. محمد در این سریال به پدربزرگش احترام می گذارد چرا که 

به اعتقاد من که نزدیک به شصت سال است که در این حرفه هستم و در تئاتر و سینما با همه نویسندگان کشور کارکرده ام، سعید مطلبی در نویسندگی یک حکیم است.

داریوش ارجمند در ادامه اعلام کرد: من در حال انجام یک کار تحلیلی بر روی متن آقای مطلبی هستم تا این نکات حکیمانه موجود در این متن را تشریح کنم.

سعید سلطانی در مورد احتمال ساخت فصل های بعدی این سریال گفت: باید بررسی کنیم ببینیم که آیا این داستان کشش دارد‌. خودمان هم پرسشگریم و نیاز به بررسی داریم و پیش از همه آن کشف و شهود باید در ذهن آقای مطلبی شکل بگیرد.

زرین کوب هم در مورد دلیل تاخیر ساخت فصل سوم سریال گفت: سعید مطلبی امکان انجام توامان چند کار را نداشت و باید به شرایط ایده آل برای نگارش می رسید و این تنها دلیل تاخیر در ساخت بود.

سلطانی در مورد کشدار شدن برخی موارد گفت: بخشی از این مسئله معلول ضروریات پخش است که شاید بعداً در موردش سخن بگویم وگرنه متن آقای مطلبی بدون نقص بود و حتی من در کل متن یک ضرب المثل تکراری ندیدم و همه کاراکترها رو به رشد بودند.

مهدی میامی گفت: من در محله ای بزرگ شدم که اگر جذب تئاتر نمی شدم بلاشک مبتلا به مصرف مواد مخدر می شدم. در این محله سی نفر دور هم جمع شدیم و گروه تئاتر کوشک را تأسیس کردیم که حتی در حال حاضر هم نزدیک به بیست و پنج نفر از آنها هنوز مشغول فعالیت در عرصه تئاتر هستند.

وی تاکید کرد: من هم حتی سیگار هم نمی کنم.

قربان نجفی هم نقش صفری را خاکستری و دارای پیچیدگی خواند.

در ادامه سعید سلطانی در پاسخ به سوالات خبرنگار خبرگزاری موج در مورد ضعف گریم و افت شدید شخصیت حشمت فردوس و .... گفت: این نقدها را می پذیریم اما ما واقعا در پی بهتر شدن بودیم و سعیمان بر این بود که اجرایمان نزدیک به مضمونی که می خواستیم بگوییم باشد. اگر قرار باشد که سریال ستایش را ادامه دهیم همین روال را ادامه می دهیم چرا که باور داریم که با همه مشکلاتی که این فصل داشت مردم سریال را دوست داشتند.

در پایان هم محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی سازمان تأکید کرد: این سریال پر مخاطب ترین سریال غیر مناسبتی تلویزیون با ٥٨/٦ مخاطب بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها