موج
کدخبر : ۲۷۰۵۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270554

بازیگر سریال شهرزاد در گفت و گو با موج:

محمد یگانه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در واکنش به درگذشت محمد مطیع، از خاطرات دهه 50 گفت.

محمد یگانه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در واکنش به خبر درگذشت محمد مطیع، به خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: دنیای کوچکی است، همین چند روز پیش در خانه تئاتر به قاب عکس استاد مطیع که در آنجا نصب شده نگاه می کردم. بغض عجیبی در عکس بود، آنقدر عجیب که مرا به فکر واداشت.

بازیگر سریال شهرزاد، افزود: نخستین بار که استاد محمد مطیع را دیدم، آبان سال 1352 در سالن شهرداری خرم آباد بود. تئاتری با عنوان «بازرس» نوشته نیکولای گوگول نویسنده روس و به کارگردانی مرحوم استاد عزت الله انتظامی قرار بود در آن سالن اجرا شود. استاد علی نصیریان، مرحومه خانم هما روستا، جناب ایرج راد، مرحومه خانم مهین شهابی، مرحوم سروش خلیلی و مرحوم محمد مطیع در آن خوش درخشیدند و آنجا بود که دیدم مطیع با قدی نسبتا کوتاه و جثه ای چاق، چگونه از زبان بدن خود بهره برد، هنرمندانه بازی کرد و با صدای دلنشین و بیان شش دانگش به ایفای نقش پرداخت.

وی، افزود: اجرا آنقدر حرفه ای بود که سالها با مسعود رایگان و سایر همکاران بارها وصف تمام عیاری اش را بر زبان جاری می کردیم، آخر سالن شهرداری خرم آباد یک سالن غیر استاندارد برای اجرای تئاتر بود اما در آن زمان هم غنیمتی به حساب می آمد. البته شنیدم آن سالن را تخریب کرده اند و به جایش سالن ورزشی احداث شده که خبر خوبی نیست چراکه لرستان به اندازه کافی سالن ورزشی دارد و از کمبود سالن آمفی تئاتر استاندارد رنج می برد.

یگانه، تاکید کرد: متاسفم که در این مجال از هرکه نام بردم مرحوم شده بود اما امیدوارم اساتیدی که هستند، سالها بمانند تا چراغ فرهنگ و هنر ایران را تابنده نگهدارند.

این بازیگر پیشکسوت کشور در ادامه گفت: نمایشی به نام «استحاله» هم یکی از اجراهایی بود که من در آن، بازی محمد مطیع را دیدم. آنجا هم حرفهای زیادی برای گفتن داشت و نشان داد که یک بازیگر تمام عیار است.

بازیگر سریال شهرزاد، افزود: به هر حال همه رفتنی هستیم و این یک واقعیت است و اجتناب ناپذیر اما، شنیدن خبر درگذشت استاد مطیع در نخستین ساعات نوروز 98، غمناکم کرد، علی ایحال از خداوند متعال می خواهم تا روح محمد مطیع را با خوبان عالم محشور کند و سایه هنرمندان بزرگ این مرز و بوم را بر سر فرهنگ و هنر مستدام بدارد.

گفتنی است محمد مطیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، ساعاتی پیش از آغاز سال 1398، در سن 75 سالگی و در گوتنبرگ سوئد چشم از جهان فروبست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها