شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر عصر جمعه ۲۴ اسفندماه با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، مراسم پایانی شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر عصر جمعه ۲۴ اسفندماه در حالی کار خود را آغاز کرد که به رغم دعوت از خبرنگاران، هیچ صندلی برای آنها در نظر نگرفته بود. جالب اینکه در کلیپی که از فعالیت ستاد این جشن و مراسم در ابتدای برنامه به نمایش درآمد، ادعا شد که امسال برای همه مدعوین یک شماره صندلی در سالن ناصری خانه هنرمندان در نظر گرفته شده است.

این مراسم با حضور تعدادی از سینماگران از جمله فاطمه معتمد آریا اکبر عالمی، علیرضا زرین دست، محمود کلاری، حسن فتحی و هنرمندان عکاس و رشته های دیگر مانند کامبیز درم بخش طراح و کارتونیست و ابراهیم حقیقی گرافیست، در خانه هنرمندان ایران و با اجرای حبیب رضایی برگزار شد.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران هم در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم سیف الله صمدیان و مجید رجبی معمار طی سخنان کوتاهی از تعامل جشن تصویر سال و خانه هنرمندان سخن گفتند.

رجبی معمار از ادامه برپایی نمایشگاه شانزدهمین جشن تصویر سال در تعطیلات نوروز خبر داد.

پس از آن با حضور فاطمه معتمد آریا در کنار داوران بخش یزد شهر جهانی و به جای رعنا جوادی روی صحنه آمد و در سخنان کوتاهی در خصوص این هنرمند عکاس اظهار داشت: رعنا جوادی را از سال‌ها قبل می‌شناسم و مفتخرم به جای او که از عکاسان مطرح و اصطلاحا گردن کلفت کشور است، اینجا آمده ام.

وی افزود: جوادی بار صدها شاگرد بهمن جلالی را علاوه بر شاگردان خودش به دوش کشیده است. پس از این تعاریف، برگزیدگان بخش یزد شهر جهانی شامل سعید محمودی‌ازناوه، داوود ایزدپناه، سهند بادلی، فرهاد توکلی‌فارسانی، فرناز دمنابی، بابک صدیقی، سجاد صفری، محمدحسین صفایی، محمدعلی میرزایی و سیدروح‌اله هاشمی معرفی شدند.

در ادامه این مراسم با اعلام حبیب رضایی، معرفی برگزیدگان همراه با نوای موسیقی زنده پیانو که توسط سامان احتشامی اجرا می شد همراه بود.

رضایی افزود: به دلیل نزدیکی ایام نوروز، آهنگ درخواستی هم نواخته می شود که با درخواست یکی از حضار، احتشامی لحظاتی موسیقی پلنگ صورتی را نواخت.

پس از آن برگزیدگان شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر به شرح زیر اعلام شدند:

بخش ایران ما مجید حجتی، شهرام سلیمی‌نژاد، امیر عنایتی، محمدرضا معصومی، حامد ملک‌پور، علی‌ نجات‌بخش و ابوالفضل نسایی در بخش ایران ما از مجتبی اسماعیل‌زاده، سروش جوادیان و حمیرا طیبی‌پور تقدیر به عمل آمد.

بخش موبایل

حسین اسماعیلی، حمید اکبری، حمیدرضا امیری‌متین، مجید سعیدی، کیارنگ علایی، جابر غلامی و بابک کنعانی برگزیدگان این بخش بودند.

همچنین از کیانوش سعادتی، الهام ملک‌مختار و حامد رحمتی در این بخش تقدیر شد.

بخش تصویر محرومیت

احمد بلباسی، محمد بقال‌اصغری، مصطفی حسن‌زاده، حسین صدری و حسین یاراحمدی در این بخش به عنوان برگزیده معرفی شدند.

بخش عکاس سال

در این بخش مهدی پدرام‌خو به عنوان برگزیده اعلام شد.

برندگان بخش خبری

تندیس این بخش به سیدمحمدسعید سجادی، دیپلم افتخار این بخش به مهناز دژبان و شایان حاجی‌نجف در این بخش تقدیر شد.

برندگان بخش نگاهی دیگر (خلاقه)

تندیس این بخش به علی ملکی و دیپلم افتخار به حسین جلیلی و سیدامیرحسین میرمعینی اهدا شد.

همچنین از ساجد حق‌شناس و محسن رضایی تقدیر شد.

بخش عکس‌های مستند اجتماعی

تندیس این بخش به شادی کاملی و دیپلم افتخار به حدیث فقیری و علی منوچهری تعلق گرفت و از نوید مَطْریان‌پور و میلاد اسلام‌زاده تقدیر به عمل آمد.

بخش هنر و هنرمندان

تندیس این بخش به مسعود شهرستانی و دیپلم افتخار به رژین دلفان و آیدا تیمورلویی اهدا شد.

بخش ورزشی

تندیس این بخش به پریسا هاجری و دیپلم افتخار به علیرضا زینلی و محمدجواد آبجوشک اهدا شد.

در این بخش از سیدمحمدسعید سجادی و سهند تاکی تقدیر شد.

بخش کاریکاتور

تندیس این بخش به سپیده سیفی و دیپلم افتخار به سوگند صیدجو و محسن فرخی‌جُمادی رسید.

همچنین در این بخش ازعارف نیازی و مژده ملک‌اوغلی تقدیر شد.

بخش گرافیک (پوستر)

تندیس این بخش به فایزه شمیمی و دیپلم افتخار به سیدمهدی میراحمدی و ناهید قهرمانی تعلق گرفت.

بخش فیلم‌های بالای 15 دقیقه

تندیس این بخش به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه تشریح رسید.

دیپلم افتخار این بخش به علی جعفرآبادی برای فیلم بلوبری و آریان عطارپور برای دو فیلم سالسوس و چغامیش اهدا شد.

آیدا تبیانیان برای فیلم خودتو برسون، نرگس نره ای برای فیلم بَخ تَک، یاسین فرخی برای سکوت سفید و پدرام ابوئی برای بومرنگ تقدیر شدند.

تندیس بهترین تصویر به فیلم افسرده نیستم به تصویربرداری حسین راد و کارگردانی محمد ارسلان رسید.

بخش فیلم‌های زیر 15 دقیقه

تندیس این بخش به پدرام حبیب‌پیران برای فیلم موزه و دیپلم افتخار این بخش محمد ارسلان برای فیلم افسرده و ابوالفضل حسینی‌پور برای فیلم پناه تعلق گرفت.

در این بخش از سیدمحمد تقیان برای فیلم انسان واره و رضا نجاتی برای فیلم چندش تقدیر شد.

برگزیده برگزیدگان ده سال جایزه جوانان زیر 25 سال

در بخش پوستر: عاطفه آشوری برنده‌ دوره‌ سیزدهم (سال 1394)

در بخش کاریکاتور: محمود آزادنیا برنده دوره هشتم (سال 1389)

در بخش نگاهی دیگر(خلاقه): صمد قربان‌زاده برنده‌ دوره هفتم (سال 1388)

در بخش خبری: حسین حیدرپور برنده دوره‌ی یازدهم (سال 1392)

دربخش مستند اجتماعی: جواد شیدا برنده دوره‌ی دهم (سال 1391)

دربخش هنر و هنرمندان: عاطفه آرانی برنده دوره نهم (سال 1390)

در بخش ورزشی: زنده‌یاد وحید سهرابی‌ابد برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)

دربخش فیلم (فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند) حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری برای فیلم قنات شهر خاموش، برنده تندیس فیلم کوتاه دوره دوازدهم (سال 1393) و فیلم سکوت کن برنده تندیس نیمه‌بلند دوره سیزدهم، سال 1394 و در بخش فیلم (فیلم‌های نیمه‌بلند) سعید روستایی برای مجموعه فیلم‌های شنبه برنده تندیس دوره‌ی نهم، سال 1390)، مراسم (برنده تندیس دوره دهم سال 1391)، مانتوهای رنگ روشن (برنده تندیس دوره‌ی یازدهم سال 1392) و خیابان‌های خلوت (فیلم تقدیر شده دوره یازدهم سال 1392) بودند.