موج
کدخبر : ۲۶۸۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268317

در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی عکس آب از پنج عکاس برگزیده چهارمین جشنواره ملی عکس آب تقدیر شد. 

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، برگزیدگان جشنواره ملی عکس آب از میان 60 اثر راه یافته به نمایشگاه پایانی و توسط افشین شاهرودی، جاسم غضبان پور و حسنی غفاری، هیئت داوران جشنواره بدون رتبه بندی و تفاوتی در جوایز، انتخاب شدند که اسامی آنها بدین شرح است:

  • محمد صفرپور از استان خراسان رضوی با اهدای جایزه 30 میلیون ریالی و اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
  • حسین توحیدی فر از استان خراسان رضوی با اهدای جایزه 30 میلیون ریالی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
  • حمید جمشیدیان از اصفهان از استان اصفهان با اهدای جایزه 30 میلیون ریالی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
  • مینا یزدانی مراد از استان یزد با اهدای جایزه 30 میلیون ریالی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
  • اسعد قربانی از استان کردستان با اهدای جایزه 30 میلیون ریالی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد. 

بر اساس این گزارش نمایشگاه چهارمین جشنواره ملی عکس آب با حضور حجت الله ایوبی رئیس کمیسیون ملی یونسکو، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران، محمدحسین شریعتمداری رئیس همایش و سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب، بابک برزویه دبیر جشنواره و جمعی دیگر از مسئولان فرهنگی و هنری، امروز دوشنبه، سیزدهم اسفند ماه، در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شد. 

حجت الله ایوبی در ابتدای سخنانش به افتتاح چهارمین جشنواره ملی عکس آب همزمان با روز جهانی آب اشاره کرد و افزود: زبان عکس، زبان پویایی است و زبان جهان امروز، زبان عکس و تصویر است. خوشبختانه، ما در تصویرسازی بسیار قوی و یکی از برترین های سینمای دنیا هستیم. 

وی اینطور ادامه داد: عکاسان ایرانی در منطقه به قطع یقین بی نظیر و در جهان جزو عکاسان برتر هستند. اینها همه ظرفیت هایی هستند که وجود دارند و می توانند برای فرهنگسازی کمک کنند زیرا ما در کنار علم آب، امروز، به اخلاق آب نیازمند هستیم.

ایوبی سپس نقبی به فقه شیعه زد و گفت: در فقه شیعه، آلوده کردن آب حرام است و همچنین، در ادبیات ما، آب تقدیس شده است. باید بدانید که آب در فرهنگ ما چه قدر زیبا است و شعرا، ادیبان و عارفان ما، با آب ماجراها داشتند و زمزمه ها کردند. 

وی به مواجهه توام با گذشت، بخشش و کرم مولانا پرداخت و به گفتگوی منظوم آب و آلوده اشاره کرد و با خوانش ابیات شعر مذکور، سخنانش را  پایان داد. 

حسن غفاری، یکی از اعضای هیئت داوران جشنواره ملی عکس آب پشت تریبون قرار گرفت و گفت: عکاسی یک هنر میان رشته ای و کاربردی است و پیوند میان علوم مختلف ایجاد می کند. از سوی دیگر، جشنواره ملی عکس آب، برنامه ای سالانه راجع به آب است که این اعتماد را به عکاسان داشته تا دیدگاه خودشان را نسبت به موضوع آب نشان دهند.

وی در مورد نحوه انتخاب آثار گفت: لازم به ذکر است که از هر 60 عکس، یک عکس انتخاب شده است.

برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی عکس آب

پس از سخنان غفاری، طی مراسمی از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

شایان ذکر است این جشنواره به منظور بزرگداشت روز ملی آب و با توجه به بحران جدی کم آبی در کشور، و با دبیری بابک برزویه برگزار شده و علاقه مندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه می توانند تا 20 اسفند ماه از ساعت 10 تا 17 به موزه هنرهای فلسطین واقع در خیابان ولیعصر (عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران شهید مظفر مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها