موج
کدخبر : ۲۶۶۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266723

مونا زندی حقیقی در گفتگو با خبرگزاری موج:

مونا زندی حقیقی گفت: مشکل دقیقا از آنجا نشات می گیرد که ما فکر می کنیم هر چقدر فیلم های جلف تر و بی محتواتر بسازیم مردم به سینما می آیند؛ در حالیکه اینطور نیست.

مونا زندی حقیقی کارگردان فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی، در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در مورد پیش بینی اش از فروش این فیلم گفت: واقعاً من بر این اساس فکر نکردم که این فیلم فروش نمی کند. بسیار معتقدم که اگر ما باور کنیم که این فیلم ها فروش خودشان را می کنند؛ بسیاری از این سوالات حل می شود.

فیلم های جلف مانع حضور مردم در سینما است

وی افزود: وقتی که ما در مورد یک فیلم خیلی پرفروش صحبت می‌کنیم حداکثر راجع به ۴ تا ۵ میلیون نفر  صحبت می کنیم؛ اما من معتقدم که از میان جمعیت ۸۰ میلیونی کشور ما، دست کم ۲۰ میلیون نفر می توانند برای تماشای فیلم به سینما بروند که بسیاری از آنها، با توجه به محتوای فیلم های موجود، از سینما رفتن امتناع می کنند و اصولا دوست ندارند که به سینمای ما بیایند.

زندی در ادامه اظهار داشت: این مشکل دقیقا از آنجا نشات می گیرد که ما فکر می کنیم هر چقدر فیلم های جلف تر و بی محتواتر بسازیم مردم به سینما می آیند؛ در حالیکه اینطور نیست. ماجمعیت خاموشی داریم که به سینما نمی آیند که اتفاقاً، اگر فیلم هایی مشابه بنفشه افریقایی ساخته شود، به سینما خواهند آمد.

مونا زندی ادامه داد: بنابراین من معتقدم به جای اینکه ما فکر کنیم این فیلم ها کم فروش هستند، باید بیشتر به این فکر کنیم که این فیلم‌ها اگر در زمان درست و با تبلیغات مناسب اکران شوند، فروش خود را خواهند داشت و از این نترسیم که سرمایه گذاری بر روی این گونه فیلم ها بی‌نتیجه خواهد بود و ممکن است در فروش موفق نشوند.

دومین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/رضا بابک

رضا بابک شخصیت بسیار جذابی است

این کارگردان در مورد چرایی استفاده از رضا بابک که بیشترین تجربه و شهرت خود را در تئاتر و تلویزیون داشته است، گفت: معتقدم آقای بابک شخصیت بسیار جذابی هستند و اگر این سال‌ها کمتر در سینما دیده شده اند به دلیل اجحافی بوده که در حق ایشان شده، یعنی من فکر می کنم که خیلی جا دارد که از او استفاده شود و وارد سینما شود؛ چون هم استعدادش و هم توانایی و انرژی اش را دارد. به نحوی که ما در این پروژه بسیار مشکل داشتیم تا ایشان را راضی کنیم که کمی فرسوده تر و با کمر خمیده حرکت کنند. شما هم اگر ایشان را نگاه کنید، می بینید که بسیار مسلط و عالی هستند.

مونا زندی حقیقی در پایان افزود: امیدوارم که بعد از این فیلم حضور آقای بابک در سینما پررنگ‌تر شود و افراد یادشان بیافتد که کسانی را داریم که درخشان هستند ولی ما آنها را کنار گذاشته ایم چون فکر می کنیم که فقط باید جوانگرایی کنیم.

شایان ذکر است که بنفشه آفریقایی فیلمی به کارگردانی مونا زندی حقیقی، نویسندگی حمیدرضا بابابیگی و تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع نوری محصول سال ۱۳۹۶ است.  این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در دو بخش بهترین بازیگر نقش اول زن با بازی فاطمه معتمدآریا و بهترین موسیقی متن به آهنگسازی پیمان یزدانیان نامزدشد.

فاطمه معتمدآریا، سعید آقاخانی، رضا بابک، مهدی حسینی نیا، رؤیا جاویدنیا، ندا جبرائیلی و مریم شیرازی از جمله بازیگران فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها