موج

برزویه :

برزویه تاکید کرد : آب در فرهنگ ما مصداق های بسیاری دارد که این موارد نیز باید توسط عکاسان نگاه جدی به آن شود .

به گزارش خبرگزاری موج، بابک برزویه گفت : اگر در مورد آب فراخوانی را منتشر می کنیم تنها اهداف ظاهری این موضوع و این که کمبود و بحران بی آبی کشور ما را در برگرفته است تنها منظور ما نیست بلکه آب در فرهنگ ما مصداق های بسیاری دارد که این موارد نیز باید توسط عکاسان نگاه جدی به آن شود . به عنوان مثال وقتی شخصی از خانواده به سفر می رود پشت سر او آب می ریزند تا دوباره آن فرد به سلامت برگردد. نمونه های این گونه توجه به آب و مصرف آن در فرهنگ ما زیاد است که عکاسان با کمی تفکر و ریز بینی نسبت به آن می توانند سوژه های بسیاری را از آن استخراج کنند.

این عکاس مستند اجتماعی با اشاره به برگزاری این جشنواره در 9 استان کشور همزمان با نمایشگاه تهران گفت: به احتمال بسیار زیاد آثار برتر جشنواره در موزۀ هنرهای فلسطین به نمایش در آید. به علاوه اینکه به همت شرکت و آب و فاضلاب، آثار را در استان های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان و آذربایجان شرقی هم به نمایش در می آوریم. برنامه دیگری برای اکران آثار برتر در ایام اجلاس یونسکو در پاریس تدارک شده است که این برنامه نیز به همت یونسکو انجام می شود.

این مدرس عکاسی تداوم نداشتن جشنواره ها در ایران و تک دوره ای بودن آن ها را آفت بزرگی برای جامعه هنری دانست و اظهار داشت: این گونه جشنواره ها که تعداد آن ها در کشور ما کم نیستند تنها برای ارائه بیلان کاری و کسب منفعت شخصی راه اندازی می شوند و در عمل هیچ نمایشگاه یا کتابی را از آن ها نمی بینیم اما در جشنواره آب که بنده دبیر چهارمین دوره آن هستم، می بینیم که علاوه بر اهمیت موضوع آن برای کشور ، در دوره های گذشته آن، آثار به بهترین شکل ممکن در قالب نمایشگاه های  استانی و در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی به نمایش در آمده  که خود نشان دهندۀ مهم بودن نفس کار برای مسئولان این جشنواره است و امیدواریم که در آینده هم به قوت هر چه تمامتر به کار خود ادامه دهد.

برزویه، با اشاره به اهمیت موضوع آب در کشور؛ نگاه جدید و نافذ عکاسان نسبت به این موضوع را خواستار شد و گفت: با توجه به این که مصرف درست آب و فرهنگ استفادۀ صحیح از آن همواره در قالب مطالبه گری توسط مدیران و هنرمندان سینما از مردم خواسته شده است، می توان گفت که این رسالت در این برهه از زمان بر دوش عکاسان وجود دارد که باید خود را به عنوان شهروندی از این جامعه در نظر بگیرند و با شکار لحظه ها و پیدا کردن سوژه هایی جالب بتوانند اندکی این حساسیت را در مخاطب بوجود آورند که ارزش این مایه حیاتی را هر چه بهتر بدانند و برای نگهداری از آن نهایت تلاش خودشان را بکنند. بدون شک با نمایش آثار جذاب و تأثیرگذار برای طیف های زیادی از مردم می‌توان امیدوار بود که رسالت جشنواره به درستی اجرا شده است و در فرهنگ سازی مردم تلاش خودمان را کردیم.

عکاس فیلم اخراجی ها، ورکشاپ های تخصصی با حضور کارشناسان مجرب را برای شرکت کنندگان این جشنواره لازم بر شمارد و خاطر نشان کرد: جشنواره های موضوعی نیازمند واکاوی موضوعات و تشریح آن برای هنرمندان و همچنین جهت دهی به نگاه هنرمند است و این موضوع جز با برگزاری کارگاه های هنری میسر نمی شود. ما هم برای این موضوع نشست ها و همایش هایی را در دستور کار داریم که با قطعی شدن زمان آن ها، حتماً اطلاع رسانی می کنیم. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها