موج

در نشست رسانه ای مستند رضا فرهمند عنوان شد:

رضا فرهمند کارگردان مستند نت‌های مسی یک رویا گفت: می ‌دانستم ساخت این فیلم مثل افتادن در چاه است که بیرون آمدن از آن مشکل است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، نشست خبری مستند سینمایی نت‌های مسی یک رویا سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه در هفتمین روز از برپایی جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه با حضور رضا فرهمند و مرتضی شعبانی کارگردان و تهیه کننده فیلم و با اجرای منصور ضابطیان برگزار شد.

رضا فرهمند کارگردان مستند نت‌های مسی یک رویا درباره تولید این مستند گفت: الان چندین سال است که درگیر بحران های سوریه و دغدغه های اینچنینی هستم. قرار بود سوژه زنان را ادامه دهم، اما با مخالفت خانواده های آنها، مجبور شدم به سوژه دیگری فکر کنم. نت های مسی یک رویا را با همین محوریت در ذهن داشتم، اما فراموشش کرده بودم و تصمیم گرفتم آن را بسازم.

وی در مورد کارگردانی این مستند و بازی گرفتن از بچه های بازیگر فیلم توضیح داد: از علاقه مندی این بچه ها به دوربین استفاده کردم تا در فیلم بازی کنند. چون این بچه ها از خانواده های با جایگاه بالا در دمشق هستند، برای بازی گرفتن از آنها کار سختی نداشتم، اما می ‌دانستم ساخت این فیلم مثل افتادن در چاه است که بیرون آمدن از آن مشکل است.

مرتضی شعبانی تهیه‌کننده فیلم مستند در پاسخ به سوالی، مخاطب این فیلم را جهانی دانست و افزود: مطمئنم این فیلم نیز مثل زنانی با گوشواره های باروتی در فستیوال های جهانی دیده می شود و از این نظر دغدغه ای ندارم.

وی همچنین درباره پخش جهانی این فیلم مستند بیان کرد: با پخش کننده نیز برای پخش جهانی قرارداد بستیم، البته امیدواریم اولین حضورمان در فستیوال های خارجی، در جشنواره کن باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها