موج
کدخبر : ۲۴۲۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-242942

نسخه سینمایی سریال های وفا و پریدخت امروز و فردا از شبکه چهار پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، ویژه برنامه ردپای عشق که در دهه اول محرم هر روز یک سریال خاطره انگیز محرمی را در قالب یک قسمت سینمایی پخش و تحلیل می کند، 24 و 25 شهریور سریال وفا ساخته محمد حسین لطیفی و پریدخت ساخته سامان مقدم را پخش می کند.

سریال وفا  در 12 قسمت 45 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی منصور سهراب پور محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما در سال 1385 است که علیرضا افخمی نگارش آن را بر عهده داشت و در نوروز 85 از این شبکه به پخش رسید.

فرهاد اصلانی، فرهاد قائمیان، هانیه توسلی، پوریا پورسرخ،محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، رضاایرانمنش، عدی رعد و حسن عدنان گروه بازیگران این سریال را در بر می‌گیرند.

«وفا»داستانی عاشقانه رادربستری جاسوسی پلیسی روایت میکند . عوامل موسادبرای بدام انداختن یکی ازمهره های موثر حزب الله لبنان بنام حسین ابوزید نقشه ای رابرای نزدیکی یک جوان یهودی ایرانی بنام ژوبین پناهی به خواهرحسین یعنی وفاابوزید درلبنان طراحی میکنند

ژوبین خودقربانی دسیسه های عوامل رژیم صهیونیستی است بگونه ای که والدینش باتوطءه موسادکشته شده اند اما اکنون بیخبر ازاهداف سازمان ؛ واقعا دلباخته وفا میشود اصرارژوبین وفا را مجاب به ازدواج میکند امابا دخالت ماموراطلاعاتی ایران همه چیز برای او روشن میشود . ژوبین هم که ازسویی درگیرعشقی واقعی است وازسویی خودرابازیچه میبیند تصمیم تازه ای میگیرد......

 «وفا» را باید نقطه عطفی در کارنامه سریال سازی محمد حسین لطیفی دانست که هنوز هم به عنوان یکی از بهترین سریال های محرمی شناخته می شود. سریالی که شاید بیش از همه برای پوریا پورسرخ، آورده داشت و او به واسطه حضور در آن به شهرت رسید و به شکل حرفه ای وارد سینما و حرفه بازیگری شد. سریالی که در عین تم مذهبی و اعتقادی هم قصه عاشقانه ای داشت و هم  در ژانر پلیسی قرار می گرفت و حتی در دومین جشنواره فیلم پلیس موفق شد جایزه ویژه  هیئت داوران را دریافت کند.

پریدخت نام مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سامان مقدم بود که در محرم سال ۱۳۸۶ از شبکه دو سیما پخش شد.

این  سریال روایت "پریدخت" دختر یکی از معتمدین بازار است که چند روزی از "نصرت" پسر پهلوان ده، که به خاطر اجرا نکردن فرمان تیر از حادثه گوهرشاد فراری و زخمی شده است، پرستاری می‌کند. نصرت و پریدخت عاشق هم می‌شوند و با هم ازدواج می‌کنند. نادر دوست قدیمی نصرت و پسر خان به او کمک می‌کند تا  از این مخمصه رها شود اما در این بین عاشق پریدخت می‌شود.

ردپای عشق به تهیه کنندگی حسین مروی با ساختار مستند نریشن هر روز ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت 2 بامداد بازپخش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها