علی عطشانی تهیه‌کننده جدیدترین فیلم یکی از کارگردانان معروف سینمای انگلستان در هالیوود شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه گاردین، علی عطشانی که چندی پیش ساخت فیلم «1st Born» (اولین تولد) را در هالیوود به پایان رسانده، تهیه‌کنندگی فیلم جدید تونی کی کارگردان مطرح انگلستان با عنوان «2nd Born» (دومین تولد) را به همراه سم خوزه بر عهده گرفت.

تونی کی یکی از کارگردانان معروف دنیاست که تاکنون 6 بار جایزه گرمی دریافت کرده و بارها جوایز انجمن‌های منتقدین جهان را از آن خود کرده است. او کارگردانی فیلم مشهور «تاریخ مجهول آمریکا» American History X) ) را در کارنامه خود دارد.

فیلم «2nd Born» (دومین تولد) در حال حاضر مراحل پیش تولید را سپری می‌کند و فیلمبرداری آن در فصل زمستان در نیوجرسی آغاز خواهد شد.

برخی از بازیگران فیلم «1st Born» (اولین تولد) ساخته علی عطشانی که این روزها فیلم سینمایی کاتیوشا را در ایران روی پرده سینماها دارد در این فیلم نیز حضور دارند و تعدادی بازیگر جدید نیز به جمع آنها اضافه خواهد شد.

در فیلم «2nd Born» (دومین تولد) برای اولین بار در دنیا یک ربات هوش مصنوعی که شبیه انسان است و مثل انسان احساس دارد و می تواند همچون انسان تصمیم‌گیری و رفتار کند، به کار گرفته شده و قرار است یکی از نقش‌های اصلی این فیلم را بازی کند.

پیش از این استنلی کوبریک و جورج لوکاس کارگردان فیلم «جنگ ستاره‌ای» تلاش کردند که یک فیلم را با ربات واقعی بسازند اما به دلیل در دسترس نبودن تکنولوژی روز در آن زمان، موفق نشده‌اند و حالا کمپانی LA indipendent film و American Brightlight Film Productions موفق شده یکی از معروف‌ترین ربات‌های هوش مصنوعی که دقیقا با انسان شبیه‌سازی شده را برای ایفای نقش در فیلم «2nd Born» (دومین تولد) استخدام کند.

طرفداران فیلم‌های تخیلی همچون جنگ ستارگان نیز از جمله کسانی هستند که به این خبر واکنش نشان داده و آن را در صفحات مجازی منتشر کردند.