English

استاندار فارس مطرح کرد؛

تلاش دولت برای آموزش ۵۰ درصد دانش‌آموزان در هنرستان‌ها

استاندار فارس گفت: دولت بنا دارد حداقل پنجاه درصد از دانش آموزان، در هنرستان ها آموزش ببینند تا شغل و آینده کاری آن ها تامین باشد‌، که برای تحقق این موضوع نیاز به بروزرسانی و تامین تجهیزات هنرستان هاست.

تلاش دولت برای آموزش ۵۰ درصد دانش‌آموزان در هنرستان‌ها
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان فارس که با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد ضمن خوش آمد خدمت میهمانان و خیرین محترم، نزول همزمان بارش باران با برگزاری این برنامه را مورد توجه قرار داد و گفت: در بعضی روایت ها داریم که باران رحمت الهی با یک کار خیر نازل می شود؛ تقارن بارش باران با برگزاری این برنامه را به فال نیک می گیریم.

استاندار فارس با بیان اینکه ثروت، دارایی و فرزندان از نظر قرآن کریم زینت بخش حیات دنیایی هستند، اظهار کرد: آنچه همواره از خیرین شاهد بودیم این است که با گذشت از دارایی و اموال خود باقیات و صالحات، برای خود برجای گذاشته اند.

وی از متولیان برگزاری این برنامه قدردانی کرد و در ادامه سخنان خود گفت: برای ساخت دانشگاه فرهنگیان در شیراز دولت پنجاه درصد هزینه را تامین می کند؛ دو قطعه زمین مناسب نیز برای این مرکز عالی پیش بینی شده است. خیرین در تکمیل این طرح ارزشمند مشارکت کنند تا در آموزش معلمین که در نهایت منجر به آموزش و پرورش فرزندانی شایسته خواهد شد، تسهیل شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس خواستار ورود و مشارکت‌ خیرین برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در عرصه های مختلف، بویژه مدارس شد و گفت: در تکمیل مدارس نیمه تمام به یاری دولت بشتابید تا با بهره برداری از این اماکن آموزشی کمبودهای کلاس درس، کاهش یابد‌.

نماینده عالی دولت در فارس افزود: دولت بنا دارد حداقل پنجاه درصد از دانش آموزان، در هنرستان ها آموزش ببینند تا شغل و آینده کاری آن ها تامین باشد. برای تحقق این موضوع نیاز به بروزرسانی و تامین تجهیزات هنرستان هاست؛ دولت دست خیرین سخاوتمند و نیکوکار مشارکت کننده در تحقق این مُهِم را، به گرمی می فشارد.

ایمانیه همچنین خواستار توجه خیرین مدرسه ساز به مدارس ویژه کودکان خاص شد و در ادامه افزود: ساختن مدرسه و تجهیز آن ارزشمند، شایسته تقدیر و مهم است اما اداره و تامین نیازهای آن نیز باید مورد توجه باشد؛ همانند موقوفات حوزه سلامت، برای اداره مدارس بصورت هیات امنایی مشارکت داشته باشید؛ دولت نیز به هیات امناء مدارس اختیار می دهد و به آن توجه ویژه دارد.

استاندار فارس در پایان سخنان خود خطاب به خیرین گفت: مدیریت ارشد و همه مدیران کل دستگاه های اجرایی در استان فارس، همیشه و برای هر اموری در کنار خیرین خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه