English

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خبر داد:

تائید بیمه هنرمندان صنایع‌ دستی فارس پس از ۱۵ سال

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی استان فارس از تائید بیمه هنرمندان صنایع‌دستی فارس پس از ۱۵ سال خبر داد.

تائید بیمه هنرمندان صنایع‌ دستی فارس پس از ۱۵ سال
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، محمد ثابت اقلیدی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران‌اکسپو با اشاره به قول مساعد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و حمایت‌های معاون صنایع‌ دستی کشور مبنی بر حمایت از هنرمندان صنایع‌ دستی، گفت: خوشبختانه با همکاری دولت سیزدهم، حمایت‌های استاندار فارس، بیمه ۵۶۱ نفر از هنرمندان صنایع‌دستی استان فارس تائید شده است.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی فارس افزود: طی روزهای آینده این هنرمندان برای تکمیل مدارک به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس مراجعه خواهند کرد.

ثابت اقلیدی بابیان اینکه ملاک تائید بیمه تأمین اجتماعی هنرمندان، دارا بودن مدرک مرتبط با رشته فعالیت و مجوز فنی‌وحرفه‌ای است، گفت: با تلاش‌های انجام‌‌شده پس از ۱۵ سال بیمه هنرمندان صنایع‌دستی فارس به نتیجه رسید.

او با بیان اینکه اقدامات اولیه این مهم از سال گذشته در معاونت صنایع‌دستی استان فارس انجام‌شده بود، عنوان کرد: امید است این موضوع نویدبخش روزهای خوب هنرهای سنتی و صنایع‌دستی این مرزوبوم باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان فارس با بیان اینکه استان فارس بیشترین تعداد شهرها و روستاهای جهانی و ملی صنایع‌دستی در سطح کشور را به خود اختصاص داده، گفت: هم‌اکنون صنایع‌ دستی شهرهای ملی و جهانی آباده، شیراز و فیروزآباد در نمایشگاه ایران‌اکسپو در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار گرفته  است. در این نمایشگاه ۲۶ هنرمند بیش از ۳۰ رشته صنایع‌دستی را  معرفی و عرضه می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه