English

قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد؛

فارس رتبه دوم جذب مواد خام محصولات کشاورزی در کشور

قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: استان فارس طی دو سال اخیر با جذب موادخام محصولات کشاورزی به میزان ۳۰۰ هزار تن مقام دوم کشور را دارد.

فارس رتبه دوم جذب مواد خام محصولات کشاورزی در کشور
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، علیرضا واحدی پور ضمن بیان این مطلب در مراسم افتتاح دو واحد سردخانه و بسته بندی میوه در شهرستان جهرم، افزود: در این مدت ۴۲ درصد کاهش ضایعات در محصولات کشاورزی و برای ۸۰۵ نفر اشتغال زایی داشته ایم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، به ظرفیت های این شهرستان در تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی اشاره کرد و افزود: با توجه به تولید میزان ۵۲۸ هزار تن محصولات باغی توسط باغداران فهیم و با دانش این شهرستان که شامل ۴۳۰ هزار تن مرکبات و ۴۵ هزار تن خرما می باشد و از طرفی در حال حاضر تعداد ۱۵ واحد سردخانه با ظرفیت ۶۰ هزار تن و تعداد ۱۶۵ واحد بسته بندی با ظرفیت ۳۵۰ هزار تن وجود دارد، جا دارد سرمایه گذاران علاقه مند به بخش کشاورزی در این زمینه فعالیت کنند. 

واحدی پور افزود: در این شهرستان ۱۴۰ هزار تن لیمو ترش، ۲۲۵ هزار تن لیمو شیرین و ۲۵ هزار تن خرمای شاهانی تولید می شود و در سال جاری تاکنون میزان ۶ هزار تن خرما و پنج هزار تن مرکبات به کشورهای هند، مالزی، عمان و کشورهای اوراسیا صادر شده است.

وی در خاتمه گفت: به منظور حمایت از باغداران، تنظیم بازار میوه، کوتاه کردن دست واسطه ها و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، مجوز احداث سردخانه و بسته بندی ۱۰۰ تنی میوه برای باغداران به عنوان تولیدکنندگان واحدهای کوچک مقیاس صادر می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه