English

رئیس اتاق مشترک ایران و چین:

حمایت از تجار ایرانی اولویت ما در اتاق مشترک ایران و چین است

رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: به طور واقعی حدود نیمی از مبادلات خارجی کشور ما با کشور چین انجام می شود و این موضوع دلیل سیاسی ندارد بلکه به طور قطع مراوده ما با کشور چین به دلیل مسایل اقتصادی و رونق اقتصادی است.

حمایت از تجار ایرانی اولویت ما در اتاق مشترک ایران و چین است
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، مجیدرضا حریری در نشست تخصصی چگونگی ورود به بازار چین که با حضور فعالان اقتصادی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: اقتصاد کشور چین بسیار بزرگ است و در حال حاضر به طور مستقیم ۳۱ درصد از صادرات غیر نفتی، ۹۳ درصد فروش نفت و ۲۸ درصد واردات ما با کشور چین انجام می شود.

وی با بیان اینکه کشور چین شریک اول تجاری بیش از ۱۲۴ کشور دنیاست، افزود: بر اساس آمار ما امروز شریک پنجم کشور چین در منطقه هستیم و این در حالی است که امروز کشور چین در تمام بازارهای جهانی حضور فعال دارد و همین موضوع وظیفه ما را در اتاق مشترک سنگین‌تر می‌کند.

حریری اظهار داشت: وظیفه ما در اتاق مشترک ایران و چین توسعه روابط اقتصادی دو کشور است اما بر اساس منطق ملی حمایت از تجار ایرانی اولویت ما در این اتاق مشترک است و تمام فعالیت و خدمات ما بر این اساس برنامه ریزی می شود.

وی اضافه کرد: در دولت های مختلف روابط خارجی و ارتباط تجاری ما با کشور چین فراز و نشیب هایی داشته است اما در دولت سیزدهم فصل جدیدی از مراودات ما با کشور چین ایجاد شد که نشان از اهمیت کار با کشور ایران است و نتیجه آن سند همکاری بلند مدت ۲۵ ساله بین دو کشور و ارائه پروژه های بزرگ به کشور ماست.

در این نشست اعضای هیات رئیسه اتاق مشترک ایران و چین به سوالات حاضران پیرامون بازار چین به پاسخ دادند.

در ادامه این جلسه محمدصادق حمیدیان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز در خصوص اهمیت برگزاری این جلسه گفت: امروز کشور چین بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده در دنیاست و حجم مراودات تجاری استان فارس با کشور چین به لحاظ وزنی بیش از سایر کشورهاست.

وی با تاکید بر اینکه بازار بزرگ جهانی کشور چین حائز اهمیت است ادامه داد: به لحاظ حضور کشور چین در بازار کشورهای مختلف، تمام کشورها مراوداتی با کشور چین دارند که ما تلاش می کنیم با بهره گیری از تجربه و تخصص اتاق مشترک ایران و چین شرایط حضور موفق، پایدار و کم آسیبی را برای بازرگانان و تجار استان فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه