English

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

پویش ملی سلامت تا پایان دی ماه سال جاری تمدید شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تمدید مهلت اجرای پویش ملی سلامت، گفت: همه افراد بالای ۱۸ سال، می توانند تا روز شنبه سی دی‌ ۱۴۰۲ با شرکت در پویش ملی سلامت، از وضعیت ابتلای خود به دو بیماری مزمن فشار خون و دیابت مطلع شوند.

پویش ملی سلامت تا پایان دی ماه سال جاری تمدید شد
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، عباس رضاییان زاده، در این رابطه افزود: پویش ملی سلامت، ویژه افراد بالای ۱۸ سال و با شعار «آگاهی زودتر مراقبت موثرتر» از بیست آبان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز همزمان با سایر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور آغاز شد.

او ادامه داد: تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت ۳ میلیون نفری افراد بالای ۱۸ سال، در این پویش شرکت کردند و در جمعیت غربال شده، ۴۱۰ هزار و ۶۶۱ نفر مبتلا به پیش فشارخون، ۱۱۸ هزار و ۶۴۵ نفرمبتلا به پره دیابت، ۴۶ هزار و ۱۷۷ نفر مشکوک به ابتلا به فشارخون بالا و ۱۵ هزار و ۹۰۴ نفر مشکوک ابتلا به دیابت شناسایی و در چرخه مراقبت های بهداشتی وارد شده اند.

رضائیان زاده با تاکید بر رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارائه خدمات ثبت شده در پویش ملی سلامت، این دستاورد مهم را نتیجه همراهی مردم، همدلی تمام کارکنان مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شیراز و حمایت دیگر ارگان ها دانست.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه به دلیل استقبال مردم از پویش ملی سلامت، تاریخ این پویش تا سی دی ۱۴۰۲ تمدید شده است، از افراد بالای ۱۸ سال که تاکنون موفق به شرکت در این پویش سلامت محور نشدند، خواست تا در اولین فرصت به نزدیک ترین مرکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی محل سکونت خود یا ایستگاه های غربالگری مراجعه و یا در صورت اطلاع از وضعیت فشارخون و قندخون خود، به سامانه خود اظهاری پویش ملی سلامت به آدرس https://health.mci.ir مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی را تکمیل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه