English

افتتاح پروژه های توسعه فیبر نوری بالغ بر ۹۳۰ میلیارد تومان در خراسان رضوی

برای اجرای پروژه نهضت جهادی توسعه فیبر نوری مخابرات ایران ( نجما) در خراسان رضوی ، هزینه ای بالغ بر ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که طبق این طرح در توسعه شبکه فیبر نوری استان حدود ۴۰۵ میلیارد تومان و در توسعه شبکه انتقال استان حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد شد.

افتتاح پروژه های توسعه فیبر نوری بالغ بر ۹۳۰ میلیارد تومان در خراسان رضوی

به گزارشز خبرگزاری موج به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، در همایش آغاز عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران خراسان رضویی ۳۰ اردیبهشت عنوان شد ، این طرح در سه بخش، اجرایی FTTH، توعه شبکه انتقال خراسان رضوی و ارتقای شبکه دسترسی FTTH عملیاتی می شود که در توسعه زیرساخت فیبر نوری و رشد اقتصادی اثر گذار خواهد بود .

با اجرای این پروژه ، حدود ۴۴۸ هزار مشترک در خراسان رضوی تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار خواهند گرفت و پیش‌بینی می‌شود در پایان این پروژه حدود ۱۳۶ هزار مشترک به این شبکه متصل شود.

این خبر می افزاید : در خراسان رضوی ۱۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر فیبر نوری داریم که حدود ۹۰۰۰ کیلومتر از این عدد در ۱۲۸۲ روستا قرار دارد. حدود ۵۰ درصد روستاها و تمام شهرهای استان به فیبر نوری متصل هستند. ۱۳ هزار و ۳۰۷ مکان در استان از جمله ۷۵۰ شرکت تجاری و ۳۰۰ سازمان دولتی به فیبر نوری متصل شده است. تمام شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی به فیبر نوری متصل هستند.

بر اساس این خبر، خراسان رضوی با ۱۱۸ هزار کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یکی از استان‌های مهم و بزرگ کشور است. در خراسان رضوی در حوزه شبکه تلفن ثابت ۱۳۳ مرکز شهری و ۷۸۶ مرکز روستایی داریم که این مراکز بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک را پشتیبانی می کنند. همچنین در حوزه دیتا حدود ۷۰۰ هزار مشترک از اینترنت پرسرعت خانگی( ADSL)، حدود ۱۰ هزار مشترک از دیتای تجاری و حدود ۱۱ هزار مشترک از شبکه فیبر نوری استفاده می‌کنند.

این پروژه عظیم همکاری استاندار و فرمانداران شهرستان ها، نمایندگان مجلس و مساعدت های شورای شهر شهرستان ها جهت تسهیل در اجرا نیاز دارد تا شکوفایی بیشتری در این استان نمایان شود .

در پایان این همایش با دستور استاندار خراسان رضوی، دستور نهضت جهادی توسعه فیبرنوری در شهرستان های مشهد، سبزوار و کاشمر صادر شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه